2021 gegužės 27

Lietuvos paplūdimio rinktinė kontrolinėje dvikovoje nugalėjo turkų klubą

Dalintis Facebook

Paplūdimys

Dvejus metus oficialių rungtynių nežaidusi Lietuvos nacionalinė paplūdimio rinktinė naujiems startams jėgas dėlioja Turkijoje. Šiek tiek pasikeitusi Sahibo Mammadovo treniruojama komanda, kepinant trisdešimties laipsnių karščiui, kasdien po keturias valandas kartoja derinius, kurie po praėjusių metų kažkiek liko primiršti. Tiesa, treniruočių laikas kartais būna trumpesnis, jei komanda tą dieną žaidžia kontrolines rungtynes.

„Natūralu, kad po tiek laiko nėra lengva, tačiau kiekvieno žaidėjo entuziazmu ir pastangomis esu visiškai patenkintas“, - sakė jau trečius metus Lietuvos rinktinę treniruojantis S. Mammadovas.

Nuo paskutinės stovyklos 2020 – aisiais komanda pasikeitė trimis žaidėjais. Itin svarbius vaidmenis komandoje vaidinę Aivaras Meškinis, Vasilijus Novičkovas ir Aleksandras Lebedevas šįsyk neiškviesti dėl pandemijos – pastariesiems grįžus į Lietuvą būtų grėsusi saviizoliacija.

„Daugelis žaidėjų jau yra vakcinuoti nuo COVID-19 arba šia liga persirgę. Kadangi nei Aivaras, nei Vasilijus, nei Aleksandras į šį sąrašą nepatenka, o gresianti saviizoliacija jiems yra per didelė prabanga, tai šiuos žaidėjus privalėjome keisti kitais“, - šių laikų problemą įvardino S.Mammadovas.

Minėtą trijulę pakeitė po pertraukos į rinktinę sugrįžęs Saimonas Vitkauskas, Arnas Levanauskas ir Elvinas Navickas. Pastarajam itin nepasisekė, nes jis jau antroje treniruotėje patyrė sunkią traumą.

E.Navickas, kaip ir rinktinės senbuvis Pavelas Smolkovas (šis dėl mikrotraumos) praleido pirmąsias rinktinės kontrolines rungtynes prieš „Managvat“ klubą, kuris buvo nugalėtas 6:4. Įspūdingas rungtynes sužaidęs Mantas Makutunovičius šioje dvikovoje pasižymėjo trimis įvarčiais. Po vieną įvartį Lietuvai pelnė: Redas Graičiūnas, A.Levanauskas ir S.Vitkauskas.

„Mantas, neabejotinai, buvo geriausias šių rungtynių žaidėjas. Man labai džiugu, kad komandoje atsiranda lyderis, kuris sugeba patempti komandą, kai jai to labiausiai reikia. Šįsyk Mantas beveik visas rungtynes sužaidė be keitimų.

Apskritai kalbant apie mūsų komandos pasirodymą, tai natūralu, kad po tokio ilgo tarpo be rungtynių broko netrūko. Mums prireikė dviejų kėlinių, kad išsijudintumėm, o trečiajame iš tikro demonstravome gerą futbolą. Pirmos rungtynės būna sunkios, bet tikimės, kad antros ir, juo labiau, trečios bus lengvesnės.

Ketvirtadienį ir penktadienį lietuvių laukia dar du kontroliniai susitikimai. Po septynių dienų stovyklos rinktinė sugrįžta į Lietuvą.