Apie mus

Istorija

1999 metų spalio 15 dieną savo veiklą „Širvintų“ – „Mažeikių“ rungtynėmis pradėjusi, o 2020 – aisiais pavadinimą pakeitusi bei Lietuvos salės ir paplūdimio futbolo asociacija (LSPFA) tapusi organizacija pradeda 22 – ąjį savo sezoną. 2024-iaisi organizacijos pavadinimas keitėsi dar kartą ir nuo šiol ji vadinasi Lietuvos salės futbolo asociacija (LSFA).

 

LSFA sprendžia strateginius salės futbolo vystymo Lietuvoje klausimus, organizuoja salės futbolo varžybas. 2023/2024 metų Lietuvos futsal A lygoje varžosi 10 komandų.

 

Istorija. Pirmajame Lietuvos futsal A sezone varžėsi 10 klubų, kurie atstovavo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Mažeikių, Kėdainių, Akmenės ir Širvintų miestams. Pirmuoju čempionu tapo legendinis Kauno „Inkaras“ lemiamose rungtynėse 4:3 nugalėjęs Klaipėdos „Argus“ ekipą bei turnyre dviem taškais aplenkęs Panevėžio „Aukštaitijos Statybą“.

 

Savo sėkmę „Inkaras“ pakartojo dar ketverius metus iš eilės, tačiau 2005 – aisiais jų dominavimą nutraukė Kauno „Nautaros“ komanda. Pastaroji per artimiausią penkmetį dar keturis kartus laimėjo pirmenybes, tik kartą čempiono titulu leidusi pasidžiaugti Mažeikių „Naftai“.

 

Nuo 2016 – ųjų dominavimą į savo rankas perėmė dar vienas Kauno klubas „Vytis“. Pastarasis tapo pirmuoju klubu per visą istoriją, kuris į komandą veždavosi elitinėse futsal lygose žaidusius legionierius iš Brazilijos ar Portugalijos. Su pastarųjų pagalba klubas 2019 metais prasibrovė į UEFA Čempionų lygos TOP16 etapą. 2019 metais klubas pakeitė strategiją, atsisakė legionierių ir tapo Lietuvos rinktinės bazine komanda.

 

Lietuvos rinktinė. Pirmąkart šalies futsal rinktinė surinkta 2000 sausį. Atrankoje į pasaulio čempionatą, lietuviai susikovė su Portugalijos, Italijos, Bosnijos ir Hercegovinnos, Vengrijos ir Andoros ekipomis. Pirmasis blynas prisvilo – patirti penki pralaimėjimai ir užimta paskutinė šešta vieta grupėje.

 

Pirmosios pergalės reikėjo laukti net penkerius metus. Tuomet atrankoje į Europos čempionatą lietuviai net 7:1 sutriuškino Suomijos futsal rinktinę. Vieną iš įvarčių nugalėtojams pelnė vėliau rinktinės treneriu tapęs Kęstutis Rudžionis.