Apie mus

Istorija Paplūdimio futbolas

Paplūdimio futbolas. 2001 metais įkurta Lietuvos paplūdimio lyga kitąmet skaičiuos savo dvidešimtmetį. Tiesa, ryškesnį pėdsaką paplūdimio futbolas paliko nuo 2004 – ųjų. Tuomet lygoje dominavo Mažeikių komandos, o po kelerių metų atėjo Vilniaus IGOL laikas. Per 17 gyvavimo metų IGOL Lietuvos čempionu tapo net dešimt kartų.

 

2016 metais IGOL tapo pirmąją Lietuvos ekipa, išbandžiusia jėgas Čempionų lygoje. Tuomet Italijoje vykusiame keturių komandų turnyre lietuviai pamokų sėmėsi iš Maskvos „Lokomotiv“ (Rusija), Lodzės „Grendbach“ (Lenkija) ir Alanijos „Alanyaspor“ (Turkija) komandų. Dar po dvejų metų Čempionų lygoje buvo iškovota istorinė pergalė – Belgijos čempionė „Vamos“ ekipa nugalėta 6:0.

 

Lietuvos paplūdimio lyga buvo išaugusi iki 16 komandų čempionato. 2020 metais dėl titulo varžėsi aštuonios ekipos.

 

Lietuvos paplūdimio rinktinės krikštas  buvo XXI amžiaus pradžioje, tačiau atnaujinta ir atjauninta rinktinė pirmąsyk susirinko 2016 – aisiais. Tais metais Italijoje lietuviai pralaimėjo Šveicarijai, Graikijai ir Olandijai. Po metų ta pati Olandijos rinktinė buvo nugalėta 6:3 ir tai buvo pirmoji mūsiškių pergalė tarptautinėje arenoje.

 

2019 metais pirmuoju rinktinės treneriu ne lietuviu tapo azerbaidžanietis Sahibas Mammadovas. Jam vadovaujant atrankoje į pasaulio čempionatą prasibrovė į TOP16 etapą.