2021 vasario 06

Futsal šeštadienis: Čempionas prieš naujoką, Šiaulių derbis ir dzūkai prieš žemaičius

Dalintis Facebook

A Lyga

Šį šeštadienį Optibet futsal A lygoje bus sužaistos trejos rungtynės. Viskas prasidės „Vyčio“ – „Radviliškio“ rungtynėmis, vėliau prasitęs akistata tarp „Dainavos“ ir VIP, o užsibaigs Šiaulių derbiu tarp „Šiaulių“ ir „Akmenės“. Likusios keturios lygos komandos aštuonioliktojo turo susitikimus žais rytoj.

 

„Vytis – „ŠSPC-Radviliškis“

2021 m. vasario 6 d. 13:00 val.

Prienų sporto ir pramogų arena

Šalies čempionas Kauno „Vytis“ niekaip negali užsilipti ant aukščiausio turnyro lentelės laiptelio. Tačiau priežastis – ne prastas žaidimas, o tiesiog nežaidimas. Dėl įvairių priežasčių „Vytis“ yra mažiausiai rungtynių sužaidęs klubas.

Kalbėti apie kauniečių stiprybes reiktų daug laiko, bet didžiausią įspūdį palieka praleistų įvarčių grafa. Per dešimt rungtynių „Vytis“ tėra praleidęs tik 11 įvarčių. Palyginimui, antra geriausia gynybos komanda „Vikingai“ per 14 rungtynių įvarčių praleido net 30.

Kauniečių vasario 20 – ąją Maskvoje laukia svarbiausias metų iššūkis, o dvikova prieš „Radviliškį“ bus vienas paskutinių pasiruošimo etapų.

„Kiekvienos rungtynės yra geras savęs pasitikrinimas. Sunku kalbėti apie pamokas, nes Čempionų lygoje žaisime prieš topinę komandą, tad labiau Čempionų lygai ruošiamės treniruočių procese, o rungtynėse su „Radviliškiu“ gal kažką išbandysime ką ruošiamės rungtynėms su „Yugra“. Matome, kad „Radviliškis“ įgavo sportinę formą ir renka taškus, tad, manau, lengva nebus“, - sakė visai neseniai sunkią traumą išsigydęs Albertas Voskunovičius.

Radviliškiečiai iš tikrųjų pradėjo rinkti taškus. Dabar ši komanda yra pakilusi į septintą turnyro lentelės poziciją. Taip aukštai ji dar nebuvo niekada.

„Vytis“ yra stipriausia komanda ir prieš ją žaisti yra sunkiausia. Vis tik važiuojame laimėti, o ne pasivaržyti. Įpratome žaisti pirmu numeriu, spausti varžovus, čia žaidimo stilius turės truputį keistis, tačiau kova, noru aikštėje, privalome laimėti“, - sakė „Radviliškio“ kapitonas Kristupas Petravičius.

 

„Dainava“ – VIP

2021 m. vasario 6 d. 15:15 val.

Prienų sporto ir pramogų arena

Tiek Alytaus, tiek Mažeikių komandos per šį sezoną turnyro lentelėje yra buvusios aukščiau nei yra dabar. „Dainava“ po savo geriausios serijos buvo trečia, o VIP – po ketverių čempionato rungtynių buvo įsitaisę turnyro lentelės viršuje. Vėliau buvo visko – pergales keitė pralaimėjimai, o pralaimėjimus ir vėl pergalės.

Kai šios komandos varžėsi pirmajame rate, lietuviško salės futbolo gerbėjai norėjo išvysti dviejų rezultatyviausių lygos žaidėjų Vytauto Lukšos ir Edgaro Baranausko akistatą. Pastarasis buvo diskvalifikuotas, todėl neišvydo. Rinktinėje E.Baranauskas patyrė traumą, tad ši akistata, deja, neįvyks ir šįsyk.

„Be abejo, Edgaras yra mūsų komandos lyderis, daugiausiai įvarčių mušantis žaidėjas, tačiau.. kiti žaidėjai taip pat stipriai prisideda prie komandos pergalių, todėl negaliu teigti, kad rungtynes laimi vienas žaidėjas, o ne komanda. Prieš „Dainavą“ tikimės kietos kovos, kokia vyko ir praėjusį kartą. Žinoma, kovosime tik dėl pergalės, ne kiekvienas taškas yra itin svarbus“, - komentavo Rokas Gecevičius.

„Dainavos“ problema nesikeičia – komanda ir toliau išlieka viena blogiausiai besiginančių komandų. Be to, apie nuovargį leido žinoti ir daugelio žaidėjų amžius.

„Dainava“ įkrito į duobę, nes pernelyg intensyvus tvarkaraštis ir vyresniems sunkiau atsistatyti, o jaunesnių žaidėjų dalis pradėjo pasiruošimą Pirmai lygai. Reziumuojant, mūsų suolelis trumpėja. Be to, kortelės ir traumos koreguoja maksimalų žaidėjų susirinkimą. Pats irgi esu traumuotas, nepaisant to, tikimės pergalės, kaip ir visada. Daugiau įmušti nei praleisti ir geresnės gynybos“, - sakė Paulius Sakalis.

 

„Šiauliai“ – „Akmenė“

2021 m. vasario 6 d. 17:30 val.

Radviliškio sporto arena

Jei šios rungtynės būtų vykusios prieš mėnesį, tai „Šiauliai“ būtų jų tvirti favoritai. Vis tik, ir pačių šiauliečių žaidimas šlubuoja, ir „Akmenė“ pradėjo žaisti, turbūt, geriausią futbolą per šį sezoną. Geriausias to įvertinimas – pergalė prieš „Gargždų Pramogas“ bei mestas rimtas iššūkis Jonavos „Vikingams“.

Kai šios komandos tarpusavy žaidė pirmajame rate, tai žiūrovai išvydo penkiolikos įvarčių fiestą. Tąsyk iki 26 minutės dar rezultatas buvo 4:4, tačiau pabaiga akivaizdžiai priklausė „Šiauliams“.

„Man atrodo, kad mes visą sezoną žaidžiame neblogai, tiesiog dėl disciplinos trūkumo ir koncentracijos gynyboje nesugebėdavome išlaikyti rezultato. Ar pastebėjote, kiek rungtynių mes pirmaudavome, tačiau pabaigoje išleisdavome pergalę iš savo rankų? Pridarydavome nesąmonių, norėdavome įmušti dar daugiau, kai reikėjo tiesiog atsakingai apsiginti ir pataupyti jėgas. Vaikiškos klaidos leisdavo varžovams pelnyti lengvus įvarčius, o patys progų neišnaudodavome.

Prie bendro sitaucijos pasikeitimo prisidėjo Eriko Vainoro atėjimas – jis tikrai pagyvino ir paįvairino mūsų žaidimą. Puikiai įsiliejo savo žaidimu ir įvarčiais.

Kalbant apie būsimą derbį, tai eisime iki galo ir, kaip visada, sieksime pergalės kaip ir „Šiauliai“. Tikiuosiu, stipraus gero derbio ir pergalės“, - sakė Tadas Labukas.