2021 kovo 09

Optibet futsal A lygos atkrintamosiose bus naudojamos vaizdo peržiūros

Dalintis Facebook

A Lyga

Dar sausio mėnesį Lietuvos salės ir paplūdimio futbolo asociacija (LSPFA), bendradarbiaudama su Lietuvos futbolo teisėjų asociacija (LFTA) išbandė vaizdo peržiūrų sistemą, kuri bus oficialiai naudojama šio sezono Optibet futsal A lygos atkrintamosiose ir futsal taurės pusfinalių bei finalo metu.

LSPFA ir LFTA pastarosiomis savaitėmis nuolat konsultavosi su FIFA, kuri pozityviai pažvelgė į vaizdo peržiūrų sistemos naudojimą Lietuvoje. Mūsų šalis taps vos antrąja, kuriai suteiktas leidimas naudoti panašią sistemą. Kiek anksčiau vaizdo peržiūras svarbiausiose rungtynėse naudoti pradėjo ispanai, o artimiausiu metu technologijas į savo čempionatą įsidiegti norėtų ir Brazilija.

Tiesa, šios vaizdo peržiūrų sistemos nereikėtų maišyti su didžiajame futbole naudojama VAR sistema, kadangi tai toli gražu nėra tas pats. Pati FIFA šią vaizdo peržiūrų sistemą įvardija tiesiog kaip „technologinę pagalbą teisėjams“.

„Džiaugiamės, kad FIFA davė leidimą naudoti vaizdo peržiūrų sistemą svarbiausių sezono kovų metu. Neabejojame, kad tai padės išvengti nereikalingų emocijų ir visiems pasitaikančių klaidų.

Svarbu suprasti, kad kol kas ši sistema tėra testavimo stadijoje, todėl po kiekvienų rungtynių bendrausime tiek su LFTA, tiek su FIFA atstovais ir bandysime ieškoti būdų dar labiau patobulinti šią sistemą“, – teigė LSPFA direktorius Vytenis Kazlauskas.

Po ilgų diskusijų su FIFA buvo nuspręsta kiek pakeisti pirminį vaizdo peržiūrų sistemos naudojimo protokolą. Teisėjai turės galimybę pasinaudoti vaizdo peržiūromis tik dėl tiesioginės raudonos kortelės, baudos aikštelėje įvyksiančių incidentų, įvarčio situacijų bei tais atvejais, kuomet kils klausimų dėl baudžiamo žaidėjo identifikavimo.

Tiesa, jei kiltų techninių nesklandumų, kurie neleistų naudoti vaizdo peržiūrų sistemos, rungtynės vyktų ja nesinaudojant.