2021 kovo 09

Atkrintamųjų varžybų startas: „Dainava“ – VIP. Apžvalga

Dalintis Facebook

A Lyga

Alytaus „Dainavos“ – Mažeikių VIP rungtynėmis šį antradienio vakarą startuos 2020/ 2021 metų Optibet futsal A lygos atkrintamosios varžybos. Po dviejų tarpusavio susitikimų dvikovos nugalėtojas užsitikrins kelialapį į pusfinalį, kuriame kausis su Jonavos „Vikingais“.

 

2021 m. kovo 9 d. 19:00 val.

„Dainava“ – VIP

Prienų sporto ir pramogų arena

 

VIP

Praėjusį sezoną tarp keturių stipriausių lygos patekę žemaičiai, neabejotinai, pasistengs pakartoti šį pasiekimą. Itin įspūdingai pradėję sezoną ir kurį laiką pabuvoję net turnyro lentelės viršūnėje, sezono eigoje VIP atstovai kiek „pametė“ žaidimą ir pergales vis dažniau pakeisdavo lygiosios ar net pralaimėjimai.

Itin didelę įtaką antrajai sezono pusei davė komandos lyderio Edgaro Baranausko trauma. Pastarasis susižeidė per Lietuvos rinktinės rungtynes Nyderlanduose ir į rikiuotę grįžo tik į paskutines reguliaraus sezono rungtynes.

VIP per 18 rungtynių iškovojo 31 tašką. Toks rezultatas komandai užtikrino trečiąją vietą. Antroje pozicijoje likę „Vikingai“ mažeikiškius aplenkė 12 taškų, ketvirtoje vietoje likusi „Gargždų Pramogų“ komanda atsiliko keturiais taškais.

„Dainava“

Iš į atkrintamųjų traukinį patekusių komandų „Dainava“ pastarąjį sezoną pradėjo anksčiausiai. Alytiškiai tam, kad žaistų A lygoje, dar turėjo įveikti ir atrankinį etapą, kur tarp keturių ekipų liko antri. Beje, to etapo nugalėtojais tapę „Radviliškio“ atstovai į atkrintamąsias varžybas nepateko.

Sezono metu „Dainavos“ rezultatams nemažą įtaką darė sudėties nepastovumas. Be to, pakovoti dėl dar aukštesnės vietos neleido per visą sezoną taip ir neišmoktos pamokos gynybos grandyje.

Šeštą poziciją reguliariajame sezone užėmusi „Dainava“ per 18 rungtynių iškovojo 21 tašką. Nuo laipteliu aukščiau likusių „Šiaulių“ komanda atsiliko trimis taškais, o septintą poziciją užėmusį „Radviliškį“ aplenkė taip pat trimis taškais.

Tarpusavyje

Abejos tarpusavio rungtynės pasibaigė minimaliomis svečių teisėmis žaidusios komandos pergalėmis. Pirmajame rate „Dainava“ triumfavo 7:6, antrajame – VIP atsirevanšavo 4:3. Ir vienu, ir kitu atveju nugalėtojas nebuvo aiškus iki paskutinių sekundžių.

Abejose šiose dvikovose taip ir neįvyko ilgai laukta tuometinių rezultatyviausių lygos žaidėjų Vytauto Lukšos ir Edgaro Baranausko akistata. Pirmuoju atveju VIP lyderis buvo diskvalifikuotas, antruoju – traumuotas.

Komentarai

Vytautas Lukša: „Galimybės žengti į čempionato pusfinalį daugiau mažiau yra vienodos. Aišku, mūsų sudėtis dėl pasiruošimo didžiojo futbolo A lygai yra gerokai pasikeitusi, tačiau vis tiek rasime optimaliausią sudėtį ir eisime žaisti tik dėl pergalės. Visų akys dega, visi nori ir visi būsime pasiruošę“. 

Edgaras Baranauskas: „Nuo mano patirtos traumos prabėgo daugiau nei mėnuo. Šeštadienį sugrįžau, tačiau padirbėti dar reikia. Jaučiasi traumos padariniai, trūksta daug kitų dalykų, kurie leistų pasiekti optimalią sportinę formą, o laiko jau nebėra daug.

Kalbant apie ketvirtfinalio etapą, tai, kaip visada, lengvų rungtynių nesitikime. Aš pats prieš „Dainavą“ šiame sezone nežaidžiau, tačiau turėjau galimybę stebėti abejas rungtynes. Nežinau, kiek jų komandos įtakai turi tai, kad jie pradėjo didžiojo futbolo A lygą, bet aš asmeniškai norėčiau žaisti su jų stipriausia sudėtimi.

Ir vėl neaišku, ar įvyks žurnalistų apkalbėta dvikova tarp manęs ir V.Lukšos. Nuo savęs galiu pasakyti, kad aikštėje tikrai būsiu (šypsosi). Į aikštę eisime tik nugalėti.