2021 kovo 20

Paaiškėjo Optibet Futsal A lygos finalininkai

A Lyga

Šeštadienį dieną Lietuvos Optibet Futsal A lygoje buvo sužaisti abu atsakomieji pusfinalių susitikimai, po kurių tapo aiškūs finalo dalyviai, kurie ir kovos dėl šių metų čempionų vardo. Jais tapo reguliariajame sezone pirmas dvi vietas užėmę klubai – tai pirmi likę „Kauno Žalgiris“ ir antroje vietoje buvę Jonavos „Vikingai“.

Abi šios komandos laimėjo ir pirmąsias pusfinalio rungtynes, abi jos laimėjo ir šios dienos mačus. Čempionų titulą ginantis Kauno klubas atsakomosiose pusfinalio rungtynėse Gargždų „Pramogas“ vėl nugalėjo dvejų įvarčių skirtumu. Tiesa, šįkart į jų vartus varžovams įmušti pavyko, bet „Kauno Žalgiris“ laimėjo 4:2.

Kauniečiams pavyko puikiai pradėjo rungtynes. Jau šeštą minutę jie pelnė net du įvarčius – tiksliai smūgiavo Artūras Juchno ir Albertas Voskunovičius.

Sužaidus 15 minučių „Kauno Žalgirio“ persvarą padidino Kostiantynas Bondarenko, bet „Pramogos“ ginklų nesudėjo ir prieš pat kėlinio pabaigą pirmąjį komandos įvartį įmušė Aurimas Skurdelis.

Ta „Kauno Žalgirio“ persvara galėjo ir nesumažėti, tačiau Kauno komanda neįmušė paskirto 10 metrų baudinio.

Antrajame kėlinyje pirmasis įvartis buvo įmuštas tik įpusėjus kėliniui, o šįkart pirmieji pasižymėjo Gargždų ekipos žaidėjai. Įvarti pelnė Andrius Butkus, o „Kauno Žalgirio“ persvara sumažėjo iki minimumo.

Visgi, tokia situacija ilgai nesilaikė. Po keturių minučių Maksymas Avetysianas įmušė ketvirtą „Kauno Žalgirio“ įvartį. Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo paskutinis rungtynių įvartis, įtvirtinęs šalies čempionų pergalę, kurie jau laukia lemiamų finalo akistatų ir sieks sėkmingos titulo gynybos.

Ta finalo akistata bus prieš Jonavos „Vikingus“, kurie taip pat šventė pergalę antrosiose pusfinalio rungtynėse. Šįkart rungtynėse prieš Mažeikių VIP įvarčių buvo mažiau – pergalė iškovota rezultatu 5:2.

Įdomu tai, kad pirmasis rungtynių įvartis buvo įmuštas jau artėjant kėlinio pabaigai, o jį įmušė VIP komanda. 16 minutę Marius Butėnas realizavo paskirtą baudinį ir VIP kurį laiką pirmavo.

Be savo lyderio Edgaro Baranausko, kuris patyrė traumą ir negalėjo padėti komandai, žaidę VIP persvaros iki pertraukos neišsaugojo. Prieš pat švilpuką rezultatą išlygino Vladimiras Derendiajevas.

Gerai kėlinį užbaigę „Vikingai“, gerai pradėjo ir antrąjį. Per pusę kėlinio jiems pavyko įmušti tris įvarčius be atsako ir taip kardinaliai pakeisti rungtynių eigą.

Nors Tomo Bružo įvartis dar bandė sugrąžinti intrigą, bet ją galiausiai panaikino Genaro Samsonik antrasis įvartis ir sugrąžinta trijų įvarčių persvara, kurią Jonavos ekipa išlaikė iki pat rungtynių pabaigos bei užtikrintai žengė į finalą.

Rezultatai:

„Kauno Žalgiris“ 4 : 2 Gargždų „Pramogos“

(pirmos rungtynės: „Kauno Žalgiris“ 2:0 Gargždų „Pramogos“)

6’ [1 : 0] Artūr Juchno

6’ [2 : 0] Albert Voskunovič

15’ [3 : 0] Kostiantyn Bondarenko

20’ [3 : 1] Aurimas Skurdelis

30’ [3 : 2] Andrius Butkus

34’ [4 : 2] Maksym Avetysian

Jonavos „Vikingai“ 5 : 2 Mažeikių VIP

(pirmos rungtynės: Jonavos „Vikingai“ 10:5 Mažeikių VIP)

16’ [0 : 1] Marius Butėnas (iš 10 m.b.)

20’ [1 : 1] Vladimir Derendiajev

24’ [2 : 1] Genaras Samsonik

27’ [3 : 1] Gytis Vasylius

31’ [4 : 1] Vladimir Derendiajev

32’ [4 : 2] Tomas Bružas

34’ [5 : 2] Genaras Samsonik