2021 birželio 08

Futsal rinktinės dvi skirtingos patirtys Sakartvele

Dalintis Facebook

Futsal

FIFA pasaulio futsal čempionatui besiruošianti Lietuvos nacionalinė salės futbolo rinktinė praėjusią savaitę viešėjo Tbilisyje, kur sužaidė dvejas kontrolines rungtynes prieš Sakartvelo komandą. Pirmoji dvikova buvo pralaimėta 0:2, antroji baigėsi lygiosiomis 2:2. Pačios rungtynės skyrėsi iš esmės. Pirmoje dvikovoje lietuviai nelabai ką turėjo pasiūlyti aikštės šeimininkams, antroje – buvo netoli nuo pergalės.

„Niekas mūsų nenustebino, panašaus scenarijaus ir tikėjomės. Kadangi ilgą laiką buvome be rungtynių, tai jautėme, kad pirmų rungtynių mums prireiks tam, kad galėtumėm prisitaikyti prie varžovų pasiūlytų greičių. Antrose rungtynėse vaizdas buvo kitoks – nors ir darėme nemažai klaidų, tačiau netrūko ir labai sėkmingai išpildytų taktinių užduočių“, - sakė rinktinės vyriausiasis treneris Jevgenijus Ryvkinas.

Tiek pirmose, tiek antrose rungtynėse lietuviai po šiurkščių savo klaidų praleido greitus įvarčius. Tiesa, teigiamas dalykas, kad varžovams išsiveržus į priekį, lietuviai neišsimušdavo iš savo ritmo.

„Vėlgi, tai susiję su žaidybinės praktikos stoka. Treniruotėmis mes rungtynių nepakeisime, todėl vienintelis šansas mums augti kaip komandai – kuo daugiau varžytis su stipresniais už save varžovais. Kokia ta svarba, labai aiškiai parodė antrosios rungtynės prieš Sakartvelą, kai prisitaikę prie varžovų greičių, mūsų komandos vaikinai pradėjo laimėti dvikovas.

Reikia suprasti, kad laimėta dvikova dovanoja ne tik kamuolį tavo komandai, bet ir pasitikėjimą. Dėl to labai džiaugiuosi, kad buvome vieningas kolektyvas, visi norėjo žaisti, visi stengėsi ir net tie, kurie negavo žaidimo minučių, buvo svarbi komandos dalis. Tikrai nenoriu nieko išskirti, nes stiprūs buvome kaip komanda“, - sakė J. Ryvkinas.

Apie būsimas kontrolines rungtynes treneris žadėjo paskelbti artimiausiu metu.