2021 liepos 29

Kontinentinės taurės turnyrą lietuviai baigė pergale prieš Kosovą

Futsal

Tailande vykusiame Kontinentinės taurės turnyre Jevgenijaus Ryvkino treniruojama Lietuvos futsal rinktinė iškovojo dvi pergales, patyrė du pralaimėjimus bei galutinėje rikiuotėje užėmė septintą poziciją. Paskutinėse turnyro rungtynėse lietuviai 3:2 nugalėjo Kosovą.

Pirmasis rungtynių kėlinys prasidėjo pakankamai atsargiai, todėl ypatingų progų ilgą laiką nebuvo sukurta nei prie vienų, nei prie kitų vartų. Lietuvos rinktinės nelaimei, iki kėlinio pabaigos likus žaist 82 sekundes, Kosovo rinktinė tolimu smūgiu išsiveržė į priekį.

Po pertraukos vaizdas kardinaliai pasikeitė – J.Ryvkino auklėiniai nuo kėlinio pradžios perėmė iniciatyvą bei iškart pradėjo grasinti varžovų vartams. Pirmas rimtas pavojus buvo sukurtas Artūro Juchno, kuris baudos smūgiu tik per plauką neišlygino rezultato.

Dar po minutės aikštės viduryje kamuolį perėmęs Genaras Samsonikas pabėgo vienas prieš varžovų vartininką bei užtikrintai pasiuntė kamuolį į vartus. Smagiausia, kad lietuviams to buvo maža.

Per artimiausias dešimt minutes savo puikias progas turėjo Lukas Sendžikas, Deividas Reimaris ir vėl tas pats L.Sendžikas. Du iš tų trijų epizodų virto įvarčiais.

Iš pradžių individualų meistriškumą pademonstravęs D.Reimaris tolimu smūgiu išvedė Lietuvos rinktinę į priekį, o netrukus – idealų perdavimą atlikęs Justinas Zagurskas išvedė L.Sendžiką į poziciją, iš kurios puolėjas neklydo.

Kosovo rinktinė vartininką pakeitė penktu žaidėju ir toks sprendimas paskutinę minutę suteikė galimybę šiai ekipai sušvelninti skirtumą. Nepaisant to, Lietuva triumfavo.

„Esu daug kartų sakęs, kad nei viena treniruotė neprilygs rungtynėms. Ypač tokio lygio, kokias mes sužaidėme čia Tailande. Yra priežasčių, kodėl mūsų žaidimas taip bangavo, tačiau tuo pačiu mums tai yra pamokos prieš artėjantį pasaulio čempionatą. Žaidėjams neturiu pretenzijų nei vienose rungtynėse“, - komentavo J.Ryvkinas.

Lietuvos salės futbolo rinktinės sudėtis: Ernestas Macenis, Artūras Juchno, Lukas Sendžikas, Deividas Reimaris, Tomas Bučma, Laurynas Glinskis, Egidijus Žagaras, Vladimiras Derendiajevas, Albertas Voskunovič, Justinas Zagurskas, Edgaras Baranauskas, Mantas Adomėnas, Paulius Osauskas, Genaras Samsonikas.