2021 rugsėjo 15

Lietuva garbingai priešinosi grupės favoritams

FIFA Pasaulio futsal čempionatas

Lietuvos rinktinė sužaidė savo antrąsias rungtynes FIFA Pasaulio salės futbolo čempionate ir garbingai metė iššūkį 7 vietą reitinge užimančiai Kazachstano rinktinei, nusileisdama rezultatu 0:3 (0:1).

Kazachai jau pirmą savo ataką užbaigė įvarčiu, kurio autoriumi tapo Taynanas. Toks siužetas neišmušė lietuvių iš vėžių, kurie laikėsi žaidimo drausmės ir į kazachų atakas atsakė savo susikurtomis progomis.

Penktą minutę lietuvių ataką pradėjo vartininkas Egidijus Žagaras, atlikęs šūvį į kazachų kapitono Higuitos ginamus vartus, po kurio pamėgino smūgiuoti Genaras Samsonikas. Kazachai po trijų minučių galėjo padidinti persvarą, tačiau Biržano Orazovo galingas smūgis sudrebino vartų konstrukciją.

Vėliau komandos keitėsi dinamiškomis atakomis, o lietuvių gretose smūgiuoti bandė Lukas Sendžikas, Vladimiras Drerendiajevas, Justinas Zagurskas ir Tomas Bučma. Prieš pat kėlinio pabaigą E. Žagaras užklupo kazachus nepasiruošusius ir atliko grėsmingą smūgį dešiniau vartų virpsto.

Kazachstano rinktinė antrajame kėlinyje turėjo ženklią žaidybinę iniciatyvą ir privertė E. Žagarą ne kartą galbėti lietuvių vartus. Varžovai buvo arti įvarčio 25 minutę, tačiau VAR peržiūra patvirtino, jog kamuolys pilnai nekirto linijos.

Galiausiams kazachams pavyko pasiekti savo tikslą ir Daurenas Tursagulovas 30 minutę pelnė įvartį, o Albertas Akbalikovas po penkių minučių užfiksavo rezultatą 3:0.

Lietuviai mėgino nudžiuginti savo sirgalius garbės įvarčiu, tačiau Higuita atrėmė Deivino Reimario, Beno Spietinio ir J. Zagursko smūgius link vartų,

Kitose šios grupės rungtynėse Venesuelai užteko Rafaelio Morillo įvarčio, jog 1:0 įveiktų Kostą Riką.

Lietuvos rinktinė sieks laimėti paskutines A grupės rungtynes prieš Kosta Riką, kurios bus žaidžiamos rugsėjo 18 dieną Kauno arenoje. Bilietus į rungtynes galite įsigyti paspaudus šią nuorodą.

Rungtynių statistika: Lietuva – Kazachstanas 0:3 (0:1)

Kauno arena, 2032 žiūrovai, teisėjas – Gabor Kovacs (Vengrija)

Įvarčiai: 1 min. Taynan, 30 min. Dauren Tursagulov, 36 min. Albert Akbalikov (Kazachstanas)

Įspėti: 13 min. Tomas Bučma (Lietuva)

Lietuvos rinktinės sudėtis: Egidijus Žagaras, Justinas Zagurskas, Lukas Sendžikas, Deividas Reimaris, Artūr Juchno; Laurynas Glinskis, Ernestas Macenis, Arsenij Buinickij, Vladimir Derendiajev, Tomas Bučma, Benas Spietinis, Albert Voskunovič, Edgaras Baranauskas, Genaras Samsonik.