2021 rugsėjo 19

Lietuviai baigė pasirodymą Pasaulio salės futbolo čempionate

FIFA Pasaulio futsal čempionatas

Kaune ir Vilniuje finišavo FIFA Pasaulio salės futbolo čempionato A grupės kovos. Permainingose rungtynėse Lietuvos rinktinei teko pripažinti Kosta Rikos rinktinės pranašumą 6:2 (2:1). Mūsiškių įvarčius pelnė Genaras Samsonik ir Justinas Zagurskas.

Šio vakaro rungtynėse Kauno arenoje sprendėsi, kuri rinktinė užims A grupėje 3-ią vietą ir išsaugos galimybę patekti į čempionato aštuntfinalį.

Energingo žiūrovų palaikymo vedama Lietuvos rinktinė pirmajame kėlinyje demonstravo žaidybinę iniciatyvą ir be atvangos atakavo. Kostarikiečių vartininkui teko atremti ankstyvus Alberto Voskunovičiaus ir Luko Sendžiko smūgius.

Lietuvių sirgaliai 8 minutę pakilo iš tribūnų, kuomet po Vladimiro Derendiajevo baudos smūgio Genaras Samsonikas nukreipė kamuolį į varžovų vartus.

Dėkingą momentą Lietuvos rinktinė turėjo 11 minutę, teisėjui pašalinus kostarikiečių pagrindinį vartininką Cesarą Vargasą ir lietuviams dviem minutėms įgijus žaidėjo persvarą, tačiau ja nepavyko pasinaudoti.

Kėlinio pabaigoje varžovai realizavo savo progas – 19 minutę kontrataka buvo vainikuota Milintono Tijerino įvarčiu, o netrukus Juanas Cordero taikliai atliko baudos smūgį.

Antrąją rungtynių pusę lietuviai pradėjo V. Derendiajevo ir Luko Sendžiko pavojingais smūgiais. Visgi žaidimą diktavo Kosta Rikos rinktinė, kuri stengėsi išlaikyti kamuolio kontrolę ir laukė lietuvių gynybos spragų.

Deja, apmaudžios mūsiškių klaidos leido varžovams padidinti atotrūkį iki rezultato 5:1. Likus trims minutėms iki dvikovos pabaigos Justinas Zagurskas pelnė antrą lietuvių įvartį. Paskutinę susitikimo minutę Benui Spietiniui nepavyko realizuoti baudos smūgio, o kostarikiečiai suspėjo dar kartą pasižymėti ir triumfuoti 6:2.

Kitose A grupės rungtynėse Vilniuje susitiko pretendavusios į 1-ąją vietą rinktinės. Venesuela paskutinę dvikovos minutę išlygino rezultatą prieš kazachus – 1:1. Abi komandos grupėje surinko po 7 taškus, o pagal įvarčių santykį pimauja Kazachstano futbolininkai