2021 spalio 22

Finalininkų akistatoje – Kauno „Žalgirio“ triumfas

A Lyga

Atkeltose antrojo 2021/ 2022 metų turo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ Jonavoje 3:2 nugalėjo „Vikingus“ bei tapo vienvaldžiu lyderiu.

Nuo pat pirmųjų susitikimo akimirkų būsimą komandų žaidimo braižą atpažinti buvo itin paprasta. „Vikingų“ tikslas apginti savo tvirtovę, „Žalgirio“ – kuo ilgiau valdant kamuolį varginti varžovus ir ieškoti savo galimybių.

Sužaidus vos minutę, „Kauno Žalgiris“ šiurkščiai suklydo ir Benas Spietinis tuo užtikrintai pasinaudojo. Tiesa, susižeidė petį. B.Spietinis nebuvo vienintelis, kuriam per pirmąjį kėlinį prireikė medikų pagalbos. Blogiausiai baigėsi Vladimirui Derendiajevui, kuris patyrė traumą ir rungtynių baigti negalėjo.

Labai drausmingai penkiolika minučių gynyboje dirbę jonaviškiai penkioliktą minutę suklydo ir iškart už tai buvo nubausti. Į kontrataką pabėgęs Bolo susistabdė kamuolį ir antru lietimu užtikrintu smūgiu į tolimąjį vartų kampą rezultatą išlygino.

Nespėję atsigauti po nokdauno, „Vikingai“ vos po minutės darsyk traukė kamuolį iš tinklo. Įspūdingai kamuolį po standartinės situacijos įžaidęs Justinas Zagurskas suteikė idealią progą Vitinho, kuris persvėrė rezultatą savo komandos naudai.

Antrasis kėlinys prasidėjo žymiai aktyviau. Vos per keliasdešimt sekundžių galimybes pasižymėti turėjo ir vieni, ir kiti. Sužaidus minutę, „Vikingų“ vartininkas Andrius Skorupskas bandė pats kurti ataką, bet praradęs kamuolį aikštės viduryje, varžovams suteikė puikų šansą padidinti persvarą. Maksimas Avetisianas tuo šansu pasinaudojo.

Nuo tos akimirkos rungtynėse kokybę pakeitė įtampa ir kova kiekviename aikštės centimetre. Netrūko emocijų, kurios buvo malšinamos geltonomis kortelėmis. Vien per antrąjį kėlinį jų buvo parodyta net šešios.

Po gražios atakos dar neįpusėjus antrajam kėliniui Jonas Ulberkis skirtumą sušvelnino, tačiau tai buvo viskas, ką rungtynėse galėjo padaryti „Vikingai“. Savo ruožtu, Kauno „Žalgiris“ Čempionų lygą pasitinka iškovojęs sunkią, kovinę pergalę.