2020 gruodžio 02

Salės futbole įvarčius štampuojantis V.Lukša: „Kai Ž.Karčemarskas „išrašo“ perdavimus, neįmušti neįmanoma“

Dalintis Facebook

A Lyga

Praėjusiais metais profesionalaus futbolininko karjerą baigęs Vytautas Lukša šiemet prisijungė prie gimtojo miesto Alytaus „Dainavos“ ekipos, kuri spalį iškovojo teisę žaisti Optibet futsal A lygoje. Formuodamas salės futbolo komandą, klubo vadovas Žydrūnas Lukošiūnas pirmiausia kreipėsi į savo draugus Žydrūną Karčemarską ir Giedrių Štreimikį. Kai šie sutiko, tuomet lipdyti likusią komandos dalį buvo žymiai lengviau.

„Iš pradžių, su klubo vadovais sutarėme, kad sužaisiu vienas rungtynes dėl patekimo į A lygą. Vėliau sutarėme ir dėl sezono. Man garbė žaisti „Dainavoje“, todėl natūralu, kad įkalbinėti manęs daug nereikėjo. Be to, kai komandoje Ž.Karčemarskas, G.Štreimikis, smagus jaunimas, tai žaisti vienas malonumas. Neslėpsiu ir kontraktas įspūdingas (juokiasi). Jei rimtai, tai puikus komandos mikroklimatas, todėl su malonumu esu čia“, - pasakojo V.Lukša, debiutinėse sezono rungtynėse į šalies čempiono „Vyčio“ vartus įmušęs tris įvarčius.

Kad tai nėra atsitiktinumas, buvęs (didžiojo futbolo) nacionalinės rinktinės saugas įrodė ir įvarčiu antrose rungtynėse prieš „Akmenę“, tuomet – trimis įvarčiais prieš „Gargždų Pramogas“ ir dviem įvarčiais – prieš sostinės „Turbotransfers“. Apskritai atrodo, kad 36 – erių futbolininkas išgyvena antrąją jaunystę.

„Kai gerai žaidžia komanda, tada ir pačiam žaisti lengviau. O kai žaidi gimtojo miesto komandoje su draugais, tai ir papildomų jėgų atsiranda. Salės futbolas nuo didžiojo gerokai skiriasi – čia daug taktikos, technikos, kovos, mikrodvikovų, daug situacijų, reikalaujančių greito sprendimo. Tai traukia. Grįžtant prie geros sezono pradžios.. nėra ji tokia gera. Norėjosi geresnės“, - komentavo V.Lukša.

Ketverios rungtynės, kuriose bent po kartą mušėte įvartį. Kiek dar galvojate nesustoti?

Stengiuosi, kad komanda laimėtų, o kartais gaunasi, kad ir pats įmušu. Kai Ž.Karčemarskas „išrašo“ perdavimus, dažnai neįmušti paprasčiausiai neįmanoma. Futbole įvarčiai įprastai priklauso nuo komandos draugų.

Jeigu peržvelgtumėm visas ketverias „Dainavos“ sužaistas rungtynes, kokį bendrą vardiklį būtų galima išvesti komandai?

Manau, kad bandome kurti atakoje, daug improvizuojame, nebijome rizikuoti. Kartais įmušame, kartais varžovai už tai mus nubaudžia. Neabejotinai, mums dar trūksta laiko tam, kad priprastumėm vienas prie kito. Turime dar daug kur padirbėti ir taisyti klaidas. Svarbiausia, kad tos klaidos nesikartotų.

O jei kalbėtumėm apie atskiras rungtynes? Kurios labiausiai pradžiugino, kurios labiausiai nuvylė?

Nudžiugino pirma pergalė. Po dviejų pralaimėjimų psichologiškai tokios pergalės yra labai reikalingos. Na, o apmaudžiausios rungtynės su „Akmene“. Labai blogai sužaidėme rungtynių pabaigą ir už tai buvome nubausti.

Kaip vertintumėte savo asmeninę sportinę formą?

Yra kur tobulėti. Į kiekvienas rungtynes išeinu žaisti futbolą ir jausti malonumą tai darydamas.

Futsal A lygos lygį jau išbandėte ir pernai keliose rungtynėse atstovaudamas „Bekentui“. Kuo skiriasi jūsų pernykštas pabandymas ir šių metų sezonas?

Labai daug kuo.

Esate nekart minėjęs, kad pasiilgsti futbolo. Ar futsal A lyga kompensuoja tą ilgesį?

Norisi dar žaisti. Aikštėje viskas pasimiršta ir esu laimingas galėdamas būti joje. Kai jauti rūbinę, komandos draugus, pasiruošimą rungtynėms, o po jų – skausmą, nuovargį, liūdesį, džiaugsmą.. galvoju, kad neįmanoma nepasiilgti tokių dalykų. Jie traukia ir kažkiek, be abejo, kompensuoja.

--- 

Per ketverias rungtynes „Dainava“ iškovojo 6 taškus ir dešimties komandų turnyre užima penktąją vietą.