2020 gruodžio 04

Savaitgalį – trejos rungtynės iš trijų turų

Dalintis Facebook

A Lyga

Šeštadienį ir sekmadienį buvo numatytos penkerios Optibet futsal A lygos penktojo turo rungtynės, tačiau COVID-19 tvarkaraštį pakoregavo taip, kad bus sužaistos tik trejos rungtynės – vienos iš penktojo turo, vienos iš šeštojo ir vienos iš septintojo.

 

Gera žinia ta, kad į pirmenybes po ilgokos pertraukos sugrįžta „Šiauliai“;

 

Bloga žinia ta, kad „Radviliškis“, „Vikingai“ ir VIP turi kovidinių problemų, dėl to žaisti negali.

 

Šeštadienis 13:15 val.

„Šiauliai“ – „Dainava“.

Radviliškio sporto arena

(Atkelta iš 7 turo)

Šiauliečiai naujajame sezone spėjo sužaisti vos vienas rungtynes ir po jų komandoje diagnozuoti teigiami COVID-19 atvejai. Tiek žaidėjai, tiek personalas buvo priversta nusėsti saviizoliacijoje. Varžovai žaidė, o šiauliečiai laukė, kada pasibaigs Nacionalinio visuomenės sveikatos centro numatytas terminas ir komanda vėl galės būti kartu.

„Pauzė tikrai buvo ilga, tačiau nėra to blogo kas neišeitų į gerą. Jos metu galėjome skirti daugiau laiko teorijai ir varžovų video analizei. Taip pat stebėti varžovus žaidžiant gyvai. Šią savaitę jau treniruojamės visu pajėgumu, todėl rytojaus rungtynėms būsime visiškai pasiruošę. „Dainava“ muša daug įvarčių, tačiau norėdami neutralizuoti jos puolimą, turime naudotis labai paprasta formule – įmušti daugiau“, - komentavo „Šiaulių“ komandos lyderis Darius Jankauskas. 

Išties, „Dainava“ yra labai galinga puolime. Vidutiniškai mušdama po 5 įvarčius, Alytaus komanda yra antra rezultatyviausia lygos komanda. Beje, tas puikus puolimas komandai leido iškovoti dvi iš eilės pergales bei pakilti į penktą turnyro lentelės vietą.

 

Šeštadienis 15:30 val.

„Vytis“ – „Akmenė“

Radviliškio sporto arena

(Atkelta iš 6 turo)

Daugkartiniai šalies čempionai Kauno „Vyčio“ futbolininkai taip pat nėra sužaidę ketverių rungtynių, nepaisant to, kad būtent tiek turų pagal tvarkaraštį jau turėjo būti sužaista. Tiesa, kauniečiams tokia situacija susidarė ne dėl koronaviruso, o dėl komandos dalyvavimo UEFA fusal Čempionų lygos turnyre.

Paskutinę dvikovą „Vytis“ A lygoje sužaidė lapkričio 18 dieną, kai užtikrintai nugalėjo „Gargždų pramogų“ komandą. Šįsyk čempionų laukia akistata su „Akmenės“ komanda, kuri prieš savaitę įsigudrino išvaistyti trijų įvarčių persvarą prieš „Panevėžį-Sportidus“ bei patyrė apmaudžiausią pralaimėjimą per šį sezoną.

„Nepasakyčiau, kad mūsų sportinė forma labai pasikeitėpo Čempionų lygos, nepaisant to, kad neturėjome rungtynių Lietuvos čempionate. Tiesa tokia, kad tik per rungtynes geriausiai pasimato, ar patobulėjome, ar ne.

Kalbant apie būsimą varžovą, tai „Akmenė“ atrodo žymiai pasikeitusi. Kiek teko stebėti, tai dabar komanda yra labiau subrendusi, nauji žaidėjai su patirtimi įnešė patirties ir duodą kovą kiekvienose rungtynėse. Prieš kiekvienas rungtynes analizuojam varžovus ir koncentruojamės į ateinančias rungtynes, bet taip pat ir skiriam laiko savo žaidimo tobulinimui“, - sakė „Vyčio“ kapitonas Justinas Zagurskas.

Nepaisant solidžios patirties, „Akmenės“ komanda šiame sezone stabilumu pasigirti kol kas negali. Beje, net trejos iš ketverių sezono rungtynių, kuriose žaidė akmeniškiai, baigėsi vieno įvarčio skirtumu.

„Gaila, trūksta treniruočių kartu. Aš asmeniškai tik į rungtynes atvažiuoju, su komanda nesitreniruoju, o tai atsiliepia. Be to, mums trūksta koncentracijos ir komunikacijos tarp žaidėjų. O pati komanda tikrai nebloga, tik reikia laiko, kad vienas kitą suprastume.

Asmeniškai man prieš čempionus ir gera komandą visada įdomiau žaisti. Prieš tokius varžovus visada didesnė motyvacija ir iššūkis pamatyti save ką tu gali. Su gera komanda gali pamatyti savo trūkumus, kur gali tobulėti, kokia linkme dirbti ir tobulėti.

Eisime drąsiai į aikštę daryti tai, ką geriausiai mokame. Dviračio išradinėti čia nereikia. Turime laikytis trenerio taktikos, didėlį dėmesį skirsime koncentracijai, komunikacijai tarp žaidėjų, nes žaidžiant su tokiomis komandomis negalima atsipalaiduoti, nes jos tave gali iš karto baudžia“, - komentavo „Akmenės“ naujokas Tadas Labukas.

 

Sekmadienis 17:15 val.

„Turbotransfers“ – „Panevėžys-Sportidus“

Prienų sporto arena

Jei ši dvikova būtų vykusi prieš savaitę, tai drąsiai būtų galima sakyti, jog abi komandos sezoną pradėjo nesėkmingai. Jei, apie „Turbotransfers“ tą patį galima pasakyti ir dabar, tai panevėžiečių situaciją kardinaliai pakeitė paskutinės dvi rungtynių minutės su „Akmene“. Per tas dvi minutes „Sportidus“ įmušė tris įvarčius bei iškovojo pirmąją sezono pergalę.

„Tikrai nuostabi pergalė. Manau, kad ji mums suteiks didesnio pasitikėjimo savimi ir savo jėgomis. Futbole yra taip, kad kai komanda laimi, visi jaučiasi gerai. Visos komandos turi silpnų ir stiprių vietų, tačiau mes prieš kiekvienas rungtynes labiau stengiamės žiūrėti į savo žaidimo braižą, tobulinti detales, kurias mes norime atlikti geriau. Treneris turi schemą kuri yra labai lanksti ir manau ją galesime pritaikyti artimiausiose rungtynese, kad įgautumėm pranašumo“, - sakė Panevėžio ekipos narys Arnas Borodinas, tose jau minėtose rungtynėse su „Akmene“ per paskutines šešias dvikovos minutes pelnęs tris įvarčius.

„Turbotransfers“ šiame sezone praleidžia labai daug įvarčių, bet tam yra priežasčių. Į rungtynes su „Akmene“ neatvyko didžiulis būrys pagrindinių žaidėjų, rungtynėse su „Dainava“ įvarčiai pradėjo kristi tuomet, kai vartininkas buvo pakeistas penktu žaidėju.

„Be šių priežasčių, nemažai įvarčių praleidžiame ir po vaikiškų klaidų bei kontratakų. Šią problemą reikia spręsti, nes žaisti taip kaip brazilai, kurie įmuša daugiau nei praleidžia, mes dar negalime. Kalbant apie panevėžiečisu, tai jie paliek geresnį įspūdį nei pernai. komanda jaunatviškesnė, žaidžia su didesniu entuziazmu ir neblogai atlieka standartines padėtis“, - komentavo „Turbotransfers“ vadovas Marijus Rimas.