2020 gruodžio 15

Futsal A lygos turas: po saviizoliacijos sugrįžta VIP, „Radviliškis“ tikisi nutraukti nesėkmių seriją

Dalintis Facebook

A Lyga

Šį antradienį ir trečiadienį bus sužaistos trejos nukeltos penktojo ir šeštojo turų Optibet futsal A lygos rungtynės. Be abejonės, didžiausią intrigą kelia po saviizoliacijos sugrįžę Mažeikių VIP atstovai. Jie kol kas čempionate nėra praradę nei vieno taško. Ar pavyks išlaikyti tokį tempą ir po dviejų savaičių be treniruočių? Laikas parodys. Artimas laikas. VIP laukia pergalių stygių jaučianti „Gargždų Pramogų“ ekipa.  

Kitose rungtynėse „Vikingai“ susikaus su „Šiauliais“, o „Akmenė“ – su „Radviliškiu“.

 

Mažeikių VIP – „Gargždų Pramogos“

2020 m. gruodžio 15 d. 19:00

Jonavos sporto arena

Įspūdingai sezone startavę mažeikiškiai dėl COVID-19 reikalų buvo priversti pristabdyti. Per tą laiką turnyro lentelėje juos pasivijo čempionas „Vytis“, o rezultayviausio lygos futbolininko lenktynėse VIP lyderis Edgaras Baranauskas buvo priverstas vietą užleisti alytiškiui Vytautui Lukšai.

Gargždiškių situacija yra kardinaliai kitokia. Net ir prie gero žaidimo komanda sunkiai renka taškus, o pirmoji pergalė buvo iškovota tik praėjusią savaitę.

Šių rungtynių baigtis labiausiai priklausys nuo to, kokios būsenos yra mažeikiškiai. Jeigu žiūrėtumėm į didžiojo futbolo pavyzdžius („Panevėžys“ – „Riteriai“ arba „Žalgiris“ – „Sūduva“), tai po saviizoliacijos komandos prieš varžovus, kurie turėjo puikų pasiruošimą, neturėjo jokių šansų. Tačiau, nebūtinai toks palyginimas yra teisingas, nes futsal A lygoje „Šiauliams“ nei COVID-19, nei saviizoliacija nesutrukdė.

„Praktiškai esame be treniruočių, tad neabejotinai bus sunku. Apmaudu dėl to, kadangi buvo pagavę gerą ritmą, o dabar turėsime jį gaudyti iš naujo. Aišku, kovosime ir aišku, kad Gargždams lengva nebus. Kalbant apie varžovus, jie įsivažiuoja, pradeda žaisti vis geriau, gerai juda aikštėje, geri jų deriniai.. bus nelengva, tačiau eisime tik laimėti“, - prieš būsimą dvikovą kalbėjo antras rezultatyviausias lygos žaidėjas E.Baranauskas.

„Šių rungtynių baigtis priklausys nuo mūsų pačių. Tam, kad įrašytumėm pirmą pralaimėjimą VIP komandai, visų pirma, reiks vadovautis šaltu protu ir aklai nepulti į priekį. Šį sezoną mūsų žaidime būna per daug neapgalvoto bėgimo, kurio pasėkmė – praleidžiami įvarčiai. Privalėsime kantriai žaisti ir stengtis jų „stulpui“ suteikti kuo mažiau ploto prie mūsų vartų. Toliau nuo vartų žaidime vienas prieš vieną mes esame pajėgūs apsiginti. 

Kol kas mūsų rezultatai nekokie, tačiau tam yra priežasčių. Šiemet komandoje yra nemažai naujų veidų, jaučiasi šioks toks nesusižaidimas, taip pat naudojame visiškai naują taktiką ir žaidimo braižą. Prie savo naujo žaidimo kol kas tik pratinamės, jį tobuliname, kad žaidimo metu vienas kitą kuo geriau suprastumėm. Be to, kai nėra rezultatų, tai ir pasitikėjimas savimi nėra tokio lygio, kokio turėtų būti. Dar viena priežastis – lyga yra sustiprėjusi, o daugelis komandų panašaus pajėgumo“, - sakė „Gargždų pramogų“ senbuvis Aurimas Skurdelis.

 

Jonavos „Vikingai“ – „Šiauliai“

2020 m. gruodžio 15 d. 21:15 val.

Jonavos sporto arena

Prieš sezoną „Vyčiui“ iššūkį žadėję mesti „Vikingai“ per ketverias rungtynes užsikirto vos kartą. Kitais atvejais, kad ir kaip sunku būtų, rungtynes „paimdavo ant meistriškumo“. Kalbant apie tai, turbūt, užtenka paminėti, kad Jurijus Jeremejevas praėjusio turo rungtynėse su „Dainava“ visus tris savo įvarčius įmušė po standartinių situacijų. O tai ir yra salės futbolo stiprybė. Tiesa, „Vikingai“ taip pat buvo izoliuoti, o po saviizoliacijos dar neprabėgo nė savaitė.

„Šiaulių“ ekipa taip pat neatsilaikė prieš COVID-19 ir būtent tuo galima paaiškinti jos žaidimo ir rezultattų bangavimą. Šiauliečius liga išmušė iš ritmo taip, kad jie tris savaites buvo be žaidimo, o dabar per dešimt dienų turi ketverių rungtynių ciklą.

„Šiauliai“ turi puolima lyderį Roką Gedminą. Matosi, kad treniruotėse jie dirba ties standartais, o patį žaidimą suprasti nėra lengva. Komanda atlieka daug smūgių, iš bet kur, kad tik atsirastų galimybės tiems standartams.

„Vikingai“ šioje sezono stadijoje tikrai nėra geriausios kondicijos. Tik šeštadienį grįžome iš izoliacijos, sekmadienį turėjome sunkias rungtynes, antradienį laukia dar vienas sunkus mūšis. Be abejonės, turime tikslą – iškovoti tris taškus. Apskritai, mūsų sezono tikslas yra ne tik laimėti kiekvienas rungtynes, tačiau tą padaryti gražiu stiliumi. Treniruotėse šlifuojame savo braižą, standartus, todėl labai svarbu, kad galėtumėm turėti visavertes treniruotes. Tikrąjį „Vikingų“ pajėgumą pamatysite sezono pabaigoje“, - komentavo Benas Spietinis iš „Vikingų“. 

„Atrodo, atsigavome, judame į priekį, laukiame sunkios kovos. „Vikingai“ yra akivaizdžiai sustiprėję po praėjusio sezono, todėl bus nelengva, bet įdomu. Žvėris visada pasiruošęs bet kam“, - juokavo dar prieš keletą metų „Žvėries“ pravardę gavęs „Šiaulių“ komandos lyderis Rokas Gedminas.

 

„Akmenė“ – „ŠSPC-Radviliškis“

2020 m. gruodžio 16 d. 19:30 val.

Radviliškio sporto arena

Neutraliam žiūrovui „Akmenė“ yra viena įdomiausių šio sezono komandų. Ji per trumpą laiką gali iššvaistyti trijų įvarčių pranašumą ir pralaimėti, ji gali pergalingą įvartį įmušti paskutinėmis sekundėmis ir panašiai. „Intrigas mes mėgstame“, - po paskutinės pergalės juokėsi Akmenės savivaldybės meras ir „Akmenės“ klubo vadovas Vitalijus Mitrofanovas.

Radviliškiečiai vis dar yra pirmųjų taškų paieškose. Tiesa, verta pažymėti, kad „Radviliškis“ yra mažiausiai rungtynių (tik tris) sužaidusi komanda. Be abejonės, ir jos atveju savo žodį tarė COVID-19. Radviliškiečiai, beje, vidutiniškai pralaimi tik 1,6 įvarčio per rungtynes. natūralu, kad dažnu atveju pritrūksta tiesiog sėkmės.

„Mums, kaip ir daugeliui komandų, trūksta stabilumo. Sakyčiau, kad VIP, „Vytis“ ir „Vikingai“ gali pasigirti stabilumo, o visos komandos žaidžia banguotai. Mūsų atveju, prieš „Gargždų pramogas“ nežaidė trys pagrindiniai žaidėjai, o tokie dalykai žaidimui daro didelę įtaką. Reikia suprasti, kad stabilumas pasireiškia dėl treniruočių kartu stokos.

Salės futbole viskas gali pasikeisti per vieną ar dvi minutes. Tik nenubėk metro, tik atsipalaiduok ir esi nubaustas. Mes tą puikiai žinome – vienąsyk sugebėjome išbarstyti trijų įvarčių pervarą, bet praėjusią savaitę laimėjome pačioje pabaigoje“, - sakė praėjusių „Akmenės“ rungtynių prieš „Gargždų pramogas“ pergalingo įvarčio autorius Tadas Labukas.

„Deja, pirmųjų taškų vis dar ieškome. Galėjome tas paieškas nutraukti rungtynėse su „Šiauliais“, bet pritrūkome kelių akimirkų ir paleidome pergalę iš rankų. Gaila, bet toks tas salės futbolas, kuriame viskas gali pasikeisti akimirksniu.

Priežastis mes puikiai žinome – visa ta situacija su pandemija yra labai sudėtinga. Niekaip nesugebame sužaisti bent dvejų rungtynių iš eilės ir taip palaipsniui gerinti žaidimo. Toks jausmas, kad vis viską pradedame nuo starto linijos. Bet kokiu atveju, neabejoju, kad taškai ateis, tik reikia išlikti kantriems. Akmenės komanda tikrai yra nebloga, iškovoti jų taškai kalba už save, tačiau tikiuosi, kad tas taškų kraitis po rungtynių su mumis – nepadidės“, - komentavo Agnius Juozapaitis iš „Radviliškio.