2020 gruodžio 29

Optibet Futsal A lyga: aštuonios komandos metus sieks užbaigti pergalingai

Dalintis Facebook

A Lyga

2020 metai Optibet Futsal A lygoje bus užbaigti keturiomis rungtynėmis. Dvejos bus sužaistos šįvakar, kitos dvejos – rytoj. Tai bus devintojo turo rungtynės, kurias šįkart dėl COVID-19 pandemijos praleis Gargždų „Pramogos“ ir „Panevėžys-Sportidus“, o kitos aštuonios komandos – sieks pergalingai užbaigti 2020 metus.

„Akmenė“ – FA „Šiauliai“ (2020-12-29, 18:00)

Į aikšteles komandos sugrįš po Kalėdinių švenčių ir pertrauka tarp rungtynių bus ilgesnė nei savaitė. Pirmosios savo jėgas tarpusavyje išbandys „Akmenės“ ir FA „Šiaulių“ komandos, tad Radviliškio sporto arenoje įvyks Šiaulių apskrities derbis.

Šias rungtynes būtų galima vadinti derbiu. Pirmiausia dėl to, kad Akmenėje žaidžia nemažai šiauliečių, o „Šiaulių“ ekipoje žaidžia ne vienas buvęs „Akmenės“ futbolininkas. Šios abi komandos negali pasigirti stabilumu.

Prieš šventes abi ekipos sugebėjo įmušti po 5 įvarčius, bet rungtynių baigtys buvo skirtingos. „Akmenė“ 5:7 pralaimėjo Jonavos „Vikingams“, o FA „Šiauliai“ neišlaikė turėtos persvaros ir su Mažeikių VIP sužaidė lygiosiomis 5:5.

„Jaučiamės gerai. Tikiuosi, kad visas dovanas jau išdalinome ir po Kalėdų eglute varžovams daugiau dovanų neliko“, – su šypsena veide sakė „Akmenės“ žaidžiantysis treneris Mandinho.

„Šį periodą išnaudojome traumoms išsigydyti ir išanalizuoti savo daromas klaidas. Visada stengiamės tobulėti. Prieš „Šiaulius“ tikimės sunkių rungtynių, bet taip pat tikimės metus užbaigti geroje pozicijoje“, – pridūrė Lietuvoje gyvenantis brazilas.

„Daugumos komandos narių sportinė forma yra optimali, o paskutines nesėkmingas rungtynes paskatino kiti dalykai. Pavyzdžiui, tarpusavio ryšių trūkumas arba ryžtas kai kuriose situacijose. Tikimės šiandienos rungtynėse tai ištaisyti.

Akmenės komanda yra sunkiai nuspėjama. Ji gali gerai sužaisti su lyderiais, bet kitose rungtynėse prieš silpnesnį varžovą - nebe taip gerai. Šią komandą puikiai žinau ir iš vidaus, nes joje teko rungtyniauti. Tikimės rimtų ir kovingų rungtynių, nes kaip nebūtų tai Šiaulių apskrities derbis“, – komentavo „Šiaulių“ atstovas Darius Jankauskas.

ŠSPC-„Radviliškis“ – Kauno „Vytis“ (2020-12-29, 20:15)

Kitos dvi komandos, kurios žengs ant Radviliškio sporto arenos parketo, bus vietos ŠSPC „Radviliškis“ ir Lietuvos čempionai Kauno „Vytis“.

Jei „Radviliškis“ nežaidė savaitę, tai „Vytis“ į aikštelę sugrįš po trijų savaičių pertraukos. Dėl COVID-19 pandemijos praktiškai visi „Vyčio“ žaidėjai jau persirgo šia liga, tad jie labai nekantriai laukia sugrįžimo.

„Komandoje nuotaikos geros, visi yra pasiilgę futsalo, tad visi su nekantrumu laukia būsimų rungtynių”, – trumpai ir aiškiai pasakė „Vyčio“ kapitonas Justinas Zagurskas.

„Vyčio“ puolėjas Lukas Sendžikas taip pat sakė: „Tikiuosi, kad žaidimas nebus blogas, treniruotes vyksta, bet žinoma, fizinė žaidėjų būklė gali būti prastesnė nei įprastai, nes teko praleisti nemažą laiką be treniruočių. Kiekviena varžovą gerbiame ir taškų neskaičiuojame. Žinome, kad bus nelengva, bet privalome laimėti, norint prisivyti komandas , kurios sužaidė daugiau rungtynių“.

Paskutinį kartą „Vytis“ žaidė dar gruodžio 8 dieną, kuomet 4:0 nugalėjo Vilniaus „TurboTransfers“. Tuo metu „Radviliškis“ vis dar yra be taškų ir pergalių bei paskutines rungtynes (gruodžio 22 d.) pralaimėjo Gargždų „Pramogoms“ rezultatu 1:5.

„Radviliškio“ narys Nerijus Volkovas prieš šią dvikovą kalbėjo: „Su „Vyčiu“ nėra žaisti lengva nei vienai komandai, jie yra stipriausi Lietuvoje ir Europoje jau žinomi. Tikrai stengsimės žaisti. Visoms komandoms nėra lengva žaisti, Covid-19 jaukia komandų žaidimą ir pasiruošimą“.

Mažeikių VIP – Alytaus „Dainava“ (2020-12-30, 19:00)

Yra komandos, kurios dėl COVID-19 nukentėjo mažiau, yra tos, kurios nukentėjo labiau. VIP ekipa priskiriama būtent šiai kategorijai. Ir net ne dėl pačios ligos, o dėl sugrįžimo po jos. Keturias pergales čempionato starte iškovoję mažeikiškiai vėliau per dvejas rungtynes sugebėjo iškovoti viso labo tik vieną tašką. Tiesa, įspūdingą, panaikinę net trijų įvarčių deficitą.

Būsimose rungtynėse mažeikiškiai bus priversti rungtyniauti be labai svarbių savo žaidėjų – Edgaro Baranausko ir Tado Markevičiaus.

„Jų trūkumas neabejotinai darys įtaką rungtynėms, bet, apskritai, išvysite kovingą bei pergalės siekiančią komandą. Nors Alytaus komanda šių metų lygos naujokė, tačiau rezultatai jų tikrai geri ir tai stebina. Aišku, žiūrint iš kitos pusės, komanda gerai sukomplektuota tiek žinomais patyrusiais, tiek jaunesniais žaidėjais. Manau, kova bus labai atkakli, o kas labiau rodys norą laimėti, tie ir laimės“, - sakė Rokas Gecevičius iš VIP.

„Dainava“ šiomis rungtynėmis užbaigs pirmąjį sezono ratą. Tokiu pasiekimu (šiemet net ir pasiekimas) kol kas negali pasigirti nei viena lygos komanda. Iškovoję pergalę, alytiškiai turi šansą pakilti net ant antrojo laiptelio.

Šių rungtynių vinimi turėjo būti dviejų rezultatyviausių lygos žaidėjų Vytauto Lukšos ir E.Baranausko mikrodvikova. Kaip jau minėjome, dėl VIP lyderio diskvalifikacijos, ji, deja, neįvyks.

„Gaila, kad Edgaro nebus, bet tai nereiškia, kad turiu sustoti. Reikia ir toliau mušti įvarčius, kad nepasivytų (šypsosi). Rimtai kalbant, Mažeikių komanda palieka gerą įspūdį. Neveltui ji yra viena čempionato lyderių. Neabejoju, kad bus sunku. Kažko daugiau pridurti negaliu. Bus lengviau, kai būsime sužaidę tarpusavyje“, - sakė V.Lukša.

„Jaučiamės gerai. Visi pailsėję, gerai pasistiprinę ir pasiilgę varžybų. Tai bus paskutinės šių metų rungtynės ir tikiuosi, kad jas užbaigsime geromis nuotaikomis“, – pridūrė V.Lukša.

FC „TurboTransfers“ – Jonavos „Vikingai“ (2020-12-30, 20:45)

Paskutinės turo rungtynės vyks Jonavos sporto arenoje, kur vietos Jonavos „Vikingai“ susirems su Vilniaus „TurboTransfers“.

Turnyrinėje lentelėje abi komandas skiria net 16 taškų. Po septynių rungtynių „Vikingai“ turi 17 taškų ir yra pirmoje vietoje, o „TurboTransfers“ kol kas tašką iškovojo tik pirmose sezono rungtynėse, o po to šešias rungtynes iš eilės pralaimėjo bei vos su vienu tašku užima devintą vietą. Paskutines savo rungtynes „TurboTransfers“ pradėjo tikrai gerai, bet galiausiai 5:7 nusileido Gargždų „Pramogoms“.

Tuo metu „Vikingai“ paskutinį kartą žaidė gruodžio 22 dieną ir tose rungtynėse nepratęsė savo pergalingos serijos. Rungtynės su Mažeikių VIP pasibaigė lygiosiomis 1:1.

„Žinoma, yra sunku rungtyniauti šventiniu laikotarpiu, tačiau jau turėjome kelias treniruotes, mėginame išspausti maksimumą iš savo galimybių. Su „Turbo“ varžysimės gerai pasiruošę bei puikiomis nuotaikomis, nepaisant glaudaus rungtynių tvarkaraščio. „Turbo“ – sunkiai analizuojama komanda, jų žaidimo pajėgumą nustatyti yra ganėtinai sudėtinga. Kaip rodo jų rezultatai, tai komanda, sugebanti įmušti daug įvarčių čempionato lyderiams. Vos 7 žaidėjus rungtynėms registravę, jie įmušė 5 įvarčius Gargždams bei 4 įvarčius Mažeikiams. Manau, mūsų taip pat laukia rimtas iššūkis“, – sakė rezultatyviausias „Vikingų“ žaidėjas ir žaidžiančiojo trenerio rolę užimantis Jurijus Jeremejevas.

Pakankamai gerai prieš „Pramogas“ sužaidę ir arti taškų buvę „TurboTransfers“ bent vieno taško tikrai sieks ir prieš „Vikingus“.

„Kaip komanda jaučiasi, pasimatys aikštėje, daug ar mažai valgė per šventes. Buvome seniai iškovoję taškų ir su Gargždais buvome netoli jų, todėl šiose rungtynėse tikimės bent jau vieno taško“, – kalbėjo „TurboTransfers“ treneris Marijus Rimas.

„Visada kažkiek žiūrime į varžovą, analizuojame jį, bet žinome, kad kaip sužaisime, priklauso tik nuo mūsų pačių. Labai svarbu, kiek kartų ir kiek žaidėjų bus treniruotėse prieš rungtynes, kokia sudėtimi nuvyksime į rungtynes ir panašiai.

Paskutinė dvikova parodė, kad galime žaisti prieš bet ką. Tuomet trūko vieno papildomo keitimo ir gal viskas būtų pasibaigę kitaip. Panašu, kad šįkart susirinksime rimčiau, jokie varžovai mūsų negąsdina, todėl nusiteikę pakovoti. Man asmeniškai žaisti su stipresniais dar įdomiau, todėl tikimės pirmos sezono pergalės“, - pasakojo Ramūnas Radavičius.

Tuo metu „Vikingų“ puolėjas Arsenij Buinickij dar pridūrė: „Tiesą pasakius, mačiau tik kelias šios komandos rungtynių santraukas. Bet prieš pat akistatą išanalizuosime juos išsamiau. „TurboTransfers“ ekipos žaidėjus gerai pažįstame, tad jokių siurprizų jie mums neparuoš. Tikimes tik pergalės. O kaip ją pasieksimie - sužinosime po antrojo kėlinio“.