2023 rugsėjo 17

„Kauno Žalgiris“ iškovojo supertaurę

Futsal

Nesunkiai pusfinalio barjerą šeštadienį peržengę „Kauno Žalgirio“ salės futbolininkai, neturėjo vargo ir finale. Supertaurės laimėtojai 8:3 nugalėjo „Vikingus“ bei apgynė titulą. Visus pamatus pergalei kauniečiai sudėjo dar iki pertraukos, o naudingiausiu finalo žaidėju pripažintas žalgirietis Albertas Voskunovič.

Nuo pat susitikimo pradžios savo jėgą rodę „Žalgirio“ futbolininkai pirmąjį įvartį pelnė sužaidus kiek daugiau nei minutę. Technišku veiksmu varžovą įveikęs Jandersonas netrukus pasiuntė kamuolį į tinklą.

Iniciatyva ir toliau priklausė Kauno komandai, tačiau artėjant dešimtajai minutei apie savo prabilo ir „Vikingai“. Po vienos varžovų gynėjų klaidos puikią galimybę išlyginti rezultatą turėjo Maksimas Avetysianas. Tačiau vienas prieš varžovų vartus atsidūręs ukrainietis į vartų plotą nepataikė. Netrukus dar keli tolimi smūgiai, į kuriuos užtikrintai reagavo vartininkas Ernestas Macenis.

Sena gera byla sako, kad jei neįmuši tu - įmuš tau. Dar sykį ši taisyklė buvo priminta 11-ąją minutę, kai Rafaelis Da Silva smūgiu į artimąjį kampą skirtumą padvigubino.

Į šį praleistą įvartį „Vikingų“ treneriai reagavo išimdami vartininką ir pakeisdami jį penktu aikštės žaidėju. To rezultatas - A.Voskunovičiaus pelnytas įvartis iš savo aikštės pusės. Dar po trijų minučių skirtumas išaugo iki 4:0, kai po kampinio pasižymėjo Jandersonas.

Neturėdami ko prarasti, Jonavos atstovai pradėjo žaisti savo malonumui ir prieš pertrauką bei iškart po jos dviem Genaro Samsoniko ir Pauliaus Osausko įvarčiais grąžino intrigą.

Rungtynių kertiniu momentu tapo antrojo kėlinio viduryje „Vikingų“ trenerių sprendimas vartininką keisti penktu žaidėju. Tai kainavo penktą įvartį, o netrukus sugrąžinus vartininką ir jam suklydus - ir šeštąjį. Likusi rungtynių dalis tapo formalumu.

Kovoje dėl trečiosios vietos Mažeikių VIP 3:2 nugalėjo „Akmenės kraštą“. Namų arenoje žaidę akmeniškiai dusyk pirmavo, tačiau niekaip sustabdyti negalėjo Artūro Juchno, pelniusio visus tris VIP įvarčius.

Likus žaisti keturias minutes, A.Juchno baudos smūgiu rezultatą išlygino, o priešpaskutinę minutę - po idealaus Tado Markevičiaus perdavimo pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

Supertaurės turnyras baigtas, kitą savaitgalį startuoja futsal A lyga.