2020 lapkričio 17

Seriją dėl vietos Europos futsal čempionate lietuviai pradėjo skaudžiu pralaimėjimu

A Lyga

Atrankos į Europos futsal čempionatą atkrintamųjų varžybų etapo pirmose rungtynėse Podgoricoje Lietuvos nacionalinė futsal rinktinė 0:3 pralaimėjo Juodkalnijai. Atsakomoji dvikova įvyks lapkričio 8 dieną 19:30 valandą Jonavoje.

Susitikimas Juodkalnijoje prasidėjo gausiomis aikštės šeimininkų atakomis bei drausmingu Jevgenijaus Ryvkino auklėtinių žaidimu gynyboje. Nepaisant to, kad dėl diskvalifikacijos lietuviams negalėjo padėti vienas geriausių rinktinės gynėjų Vladimiras Derendiajevas, juodkalniečiai ilgą laiką nesukūrė nei vienos pavojingesnės progos. Savo ruožtu, lietuviai savųjų galimybių ieškojo kontratakose.

Vienos tokios metu, sužaidus beveik keturias minutes, aikštės šeimininkai labai nešvariai sužaidė prieš Albertą Voskunovičių, kuris patyrė traumą ir į aikštę nebegrįžo. Juodkalniečiai atsipirko geltona kortele.

Žaidimas visiškai nesikeitė beveik visą pirmąjį kėlinį – juodkalniečiams ir toliau priklausė milžiniška žaidybinė persvara, tačiau prie Lauryno Glinskio vartų jokio rimtesnio pavojaus sukurta nebuvo. Galbūt, kiek aktyvesnės buvo paskutinės dvi pirmosios dvikovos pusės minutės, kai prie lietuvių vartų buvo skirti net keturi kampiniai, o likus žaisti maždaug dešimčiai sekundžių iki kėlinio pabaigos, savo šansu nepasinaudojo Lukas Sendžikas.

Antrąją rungtynių pusę Juodkalnijos salės futbolininkai pradėjo gerokai aktyviau. Vos po minutės nedaug trūko, kad jie būtų pasižymėję po kampinio. Lietuviai neišsirinko varžovų, bet pastarieji uždelsė ir pavojus buvo neutralizuotas.

Lietuviai nebespėjo paskui greičiau pradėjusius žaisti aikštės šeimininkus, o tai lėmė ir pražangas, ir varžovų progas. Net dusyk galėjo pasižymėti Eldinas Čorovičius, tačiau abiem atvejais puikiai sužaidė L. Glinskis. Savo ruožtu, Artūras Juchno po vienos pražangos buvo nubaustas geltona kortele.

Sužaidus keturias minutes, po kontratakos savo auksinę progą turėjo L. Sendžikas, deja, kamuolys į vartus taip pat nepateko. Tiesa, po šio gero lietuvių epizodo juodkalniečių atakos gerokai aprimo. Žaidimas kiek priminė pirmąjį kėlinį, kai su kamuoliu daugiau laiko praleido aikštės šeimininkai, tačiau progų sukurta nebuvo.

Pirmasis įvartis buvo įmuštas 12-ąją antrojo kėlinio minutę, kai įspūdingu baudos smūgiu pasižymėjo jau minėtas aktyviausias rungtynių žaidėjas E. Čorovičius. Prabėgus dar keturioms minutėms, juodkalniečiai pasinaudojo lietuvių ginklu bei po kontratakos padvigubino skirtumą. Į L. Glinskio ginamus vartus Nikola Vidakovičius pasiuntė kamuolį iš vieno metro atstumo.

Itin apmaudžiai lietuviams susiklostė dvikovos pabaiga. Už šeštąją pražangą paskutinę sekundę į Egidijaus Žagaro ginamus vartus buvo skirtas 10 metrų baudinys, kurį užtikrinai realizavo Ivanas Mugoša.

Kaip ir minėjome, atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos šį sekmadienį 19:30 valandą. Šią dvikovą tiesiogiai transliuos SPORT1 televizija. Poros nugalėtoja dėl patekimo į finalinį Europos čempionato etapą varžysis su Italijos, Belgijos ir Suomijos rinktinėmis.

Lietuvos rinktinės sudėtis: Laurynas Glinskis, Artūras Juchno, Albertas Voskunovičius, Justinas Zagurskas, Lukas Sendžikas, Egidijus Žagaras, Aurimas Pukevičius, Edgaras Baranauskas, Elvinas Navickas, Deividas Reimaris, Mantas Makutunovičius, Kirilas Levšinas, Aurimas Skurdelis.