2021 sausio 03

„Radviliškis“ iškovojo pirmąją pergalę, „Dainava“ pralaužė „Vyčio“ gynybą, bet vėl pralaimėjo

A Lyga

Lietuvos Optibet Futsal A lygoje sekmadienį buvo sužaisti likę trys dešimtojo turo susitikimai.

Pirmose dienos rungtynėse buvo pateikta staigmena – ŠSPC „Radviliškis“ iškovojo pirmąją sezono pergalę ir apskritai pirmuosius sezono taškus, kuomet jie sugebėjo 6:3 nugalėti Gargždų „Pramogos“ ekipą.

Greito įvarčio šiose rungtynėse nebuvo, bet įpusėjus kėliniui ledai buvo pralaužti. Pirmasis tai padarė „Pramogų“ lyderis Aurimas Skurdelis, tačiau po dvejų minučių įvarčiai pradėjo kristi į „Pramogų“ vartus.

Vos per vieną minutę po įvartį įmušė „Radviliškio“ nariai Mantas Martyšovas ir Nerijus Volkovas, o kartą kamuolį į savus vartus nukreipė jau minėtas A.Skurdelis.

Negana to, kėlinio pabaigoje pasižymėjo ir Deividas Dargužas, o „Radviliškis“ prieš pertrauką susikrovė trijų įvarčių persvarą.

Antrojo kėlinio pradžioje Ernestas Razonas sušvelnino rezultatą, bet daugiau kurį laiką niekas įvarčių neįmušė.

38 minutę E.Razonas pasinaudojo grubia varžovų klaida ir savo komandos deficitą sumažino iki vieno įvarčio, bet Gargždų komanda prastai sužaidė rungtynių pabaigą – „Radviliškis“ du kartus pasinaudojo tuo, kad varžovai žaidė penkiais aikštės žaidėjais, ir po įvartį prie savo pirmosios komandos pergalės dar pridėjo D.Dargužas ir Darius Basevičius, įmušę į tuščius vartus.

Po šios pergalės „Radviliškis“ pakilo iš paskutinės turnyrinės lentelės vietą į priešpaskutinę.

Antrose vakaro rungtynėse buvo užfiksuotas tikras įvarčių vijurkas. „Akmenė“ ir Mažeikių VIP bendrai sumušė net 16 įvarčių, o pergalę rezultatu 9:7 iškovojo Mažeikių VIP.

Šiose rungtynėse įvarčiai taip pat pradėjo kristi tik įpusėjus pirmajam kėliniui, o juos pradžioje mušė tik „Akmenė“. Tolimas Edvino Jasaičio baudos smūgis ir du Tado Labuko įvarčiai „Akmenei“ sukrovė trijų įvarčių persvarą.

Tačiau tos persvaros „Akmenė“ neišlaikė. Iki kėlinio pabaigos ją iki minimumo sumažino Edgaras Stankevičius ir Mantas Rusys, o antrojo kėlinio pradžioje „status quo“ galutinai atstatė E.Stankevičius.

Nors gan greitai Adomas Mika vėl išvedė „Akmenę“ į priekį, bet jiems sunkiai sekėsi tvarkytis su M.Rusio išpuoliais. M.Rusys du kartus išbėgo į greitą kontrataką ir abu kartus pasižymėjo, o dar vieną įvartį įmušė veteranas Arūnas Šteinas.

Po kelių minučių E.Jasaičiui pavyko sušvelninti rezultatą, bet tada po įvartį įmušė praėjusias turo rungtynes praleidę VIP puolėjai Tadas Markevičius ir Edgaras Baranauskas.

E.Jasaitis greitai vėl švelnino rezultatą, bet dar vienas A.Šteino įvartis tas pastangas pavertė nieko vertomis. Po kelių minučių T.Labukas į savo sąskaitą įsirašė „hat-tricką“, bet pergalė atiteko VIP ekipai, kuri pakilo į trečią vietą lygoje.

Trečiose vakaro rungtynėse Kauno „Vyčiui“ nepavyko penktą kartą išlaikyti sausų vartų, tačiau jie iškovojo šeštą pergalę iš eilės – 6:2 nugalėdami Alytaus „Dainavą“.

„Dainava“ išlieka vienintele komanda, kuri sugebėjo įmušti įvarčių į „Vyčio“ vartus. Šiose rungtynėse tai kartą padarė Paulius Sakalis, o antrajame kėlinyje - Mykolas Golekas.

Visgi tie įvarčiai didelės intrigos neįnešė, nes „Vytis“ visas rungtynes užtikrintai pirmavo. Po pirmojo kėlinio jie turėjo trijų įvarčių persvarą, o antrajame ją sugebėjo dar labiau padidinti.