2024 kovo 17

„TOPsport futsal A lygos“ finalai: „Kauno Žalgiris“ ir „Bruklinas“ žengė pirmuosius žingsnius

A Lyga

Lietuvos „TOPsport futsal A lygoje“ šeštadienį sužaisti pirmieji didžiojo ir mažojo finalų susitikimai. Užtikrintai pergales iškovoję „Kauno Žalgirio“ ir „Bruklino“ klubai serijose iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Didysis finalas

Daugiau nei 600 žiūrovų palaikomi „Vikingai“ neprilygo čempiono titulą ginantiems kauniečiams, kurie dominavo visų rungtynių metu.

Gerą toną dvikovai kauniečiai uždavė jau 19 sekundę, kai į baudos aikštelę perdavimą atlikęs Lukas Sendžikas privertė Gytį Vasylių nukreipti kamuolį į savuosius vartus. Šis greitas įvartis Kauno komandos žaidimą padarė dar laisvesniu ir patrauklesniu akiai. Ir nors žaidimo kontrolė priklausė „Kauno Žalgiriui“, „Vikingai“ savųjų šansų irgi turėjo.

Antrasis įvartis krito jau įsibėgėjus antrajam kėliniui. Aukštą spaudimą taikę svečiai sugebėjo perimti kamuolį, Justinas Zagurskas – atiduoti jį Vitinho, o pastarasis – pasiųsti į tuščius vartus.

Sužaidus dar vieną minutę, puikiausiu šansu nepasinaudojo „Vikingai“ ir tai buvo paskutinis kartas rungtynėse, kai jie dar galėjo sugrįžti į kovą.

Įpusėjus kėliniui, savo žodį tarė bei įspūdingą džiaugsmo šokį sušoko Albertas Voskunovič, dar po minutės įvarčiu į tuščius vartus pasižymėjo Vinicius ir pirmoji serijos dvikova buvo baigta.

Atsakomosios rungtynės antradienį bus žaidžiamos Kauno sporto halėje.

„Vikingai“ – „Kauno Žalgiris“ 0:4

Įvarčiai: Vitinho, A.Voskunovič, Vinicius, G.Vasylius (į savo vartus)

---

Mažasis finalas

Rungtynės Naujojoje Akmenėje tarp „Akmenės krašto“ ir „Bruklino“ savo scenarijumi kažkiek priminė rungtynes Jonavoje. Kaip ir didžiajame finale, taip ir čia buvo įmuštas greitas įvartis, kaip ir didžiajame finale, taip ir čia svečiai nepraleido nei vieno įvarčio.

Tiesa, kovoje dėl trečiosios vietos viskas galėjo pasisukti kita kryptimi, jei sužaidus minutę, šeimininkai būtų pasinaudoję idealia galimybe. Nepasinaudojo, o tada, dar po keliasdešimties sekundžių, laisvės susikūręs Francisco Andersonas pelnė pirmąjį rungtynių įvartį.

Šaltas dušas šeimininkus įkvėpė kuo greičiau panaikinti deficitą. Pastarieji perėmė iniciatyvą ir iki antrojo praleisto įvarčio sukūrė ne vieną labai gerą progą pasižymėti. Antrajame kėlinyje sužaidus tris minutes, Deividas Karpavičius uždarė Audriaus Broko perdavimą, sustiprindamas savo komandos galimybes laimėti.

„Akmenės krašto“ treneriai vartininką pakeitė penktu žaidėju, o šeimininkų žaidybinė persvara tapo dar didesnė. Vis tik, savo pranašumu akmeniškiai nepasinaudojo, o „Bruklino“ legionierius Francisco Gustavo smūgiu iš aikštės vidurio į tuščius vartus rungtynėse padėjo lemiamą tašką.

Atsakomoji dvikova Vilkaviškyje bus žaidžiama antradienį.

„Akmenės kraštas“ – „Bruklinas“ 0:3

Įvarčiai: F.Anderson, D.Karpavičius, F.Gustavo.