2024 birželio 04

Nuo futsal Čempionų lygos iki Albanijos čempiono titulo

Dalintis Facebook

Futsal

Prieš šešerius metus pirmąkart klubo istorijoje į UEFA futsal Čempionų lygos elitinį etapą patekęs „Kauno Žalgiris“ (tuometinis „Vytis“) svarbiausioms sezono varžyboms registravo šešiolikmetį Juozą Lubą. Jaunuolis tapo jauniausiu visų laikų elitinio etapo žaidėju.

„Kai baigdavosi didžiojo futbolo sezonai, tam, kad neleisčiau laiko veltui, su tuomečiu „Vyčiu“ eidavau treniruotis į salę. Buvo įdomus laikas. Tuometinis treneris iš Ukrainos pakvietė į stovyklą su nacionaline rinktine, debiutavau futsal A lygoje ir teko sudalyvauti Čempionų lygos elitiniame raunde“, - prisiminimais dalinosi prieš savaitę Albanijos čempionu tapęs, o kiek anksčiau ir šios šalies taurę laimėjęs J.Lubas.

Vėliau futbolininkas sugrįžo į didįjį futbolą. Ne vienus metus buvęs „Riterių“ sistemoje, praėjusiais metais jis persikėlė į Telšių „Džiugą“, o šiemet pradėjo legionieriaus karjerą. Netrukus J.Lubas su Lietuvos U-21 rinktine sieks iškovoti Baltijos taurę.

„Didysis futbolas visada buvo mano prioritetas, tačiau tas laikas salės futbole nenuėjo veltui. Esu tikras, kad būtent salėje išmokau papildomų judesių ir papildomų kitų elementų, kuriuos sėkmingai pritaikau didžiajam futbolui. Tarkime, mąstymas mažose erdvėse, greitas sprendimo priėmimas ir panašiai“, - dėstė J.Lubas.