2021 sausio 08

Futsal A lygos 11 turo anonsas: proga greitam revanšui ir „Pramogų“ – „Vyčio“ desertas

Dalintis Facebook

A Lyga

Šį savaitgalį Optibet Futsal A lygoje bus sužaistas visas 11-asi turas ir aikštėje pamatysime visas 10 lygos komandų. Trys dvikovos įvyks šeštadienį, o du turo susitikimai bus sužaisti sekmadienį. Šiame ture visos komandos žais jau atsakomąsias rungtynes prieš savo būsimus varžovus, tad vienos iš jų sieks revanšo, kitos – sužaisti tokias rungtynes kaip pirmąsias ar net geriau.

„Akmenė“ – Alytaus „Dainava“ (2021-01-09, 14:00)

Pirmoje turo akistatoje susirems „Akmenės“ ir Alytaus „Dainavos“ komandos. Šiuo metu komandas skiria 6 taškai, o jų daugiau turi ir trimis pozicijomis aukščiau yra „Dainavos“ ekipa, užimanti ketvirtą vietą.

„Dainava“ Naujuosius metus pradėjo pralaimėjimu Kauno „Vyčiui“ rezultatu 2:6, bet toliau išlieka vienintele lygos komanda, kuri sugebėjo įmušti į „Vyčio“ vartus. Prieš šį pralaimėjimą „Dainava“ buvo pagavusį gerą ritmą ir nugalėjo Mažeikių VIP bei „Radviliškį“.

Prisiminus pirmąsias komandų tarpusavio rungtynes, tai jose pergalę paskutinėmis sekundėmis išplėšė „Akmenė“, laimėjusi 3:2. Visgi „Akmenė“ nelaimėjo jau keturių paskutinių savo rungtynių, įskaitant paskutinį mačą prieš ŠSPC „Radviliškį“ (lygiosios 7:7). Tačiau komanda pasižymi dideliu rezultatyvumu, kuris parodo, kad su kiekviena lygos komanda jie tikrai gali kovoti. Komandos treneris Armando Tarlazis, geriau žinomas kaip Mandinho, tikisi, jog jo žaidėjai ir toliau tobulės bei varžovams suteiks rimtą kovą.

„Manau, kad šios rungtynės bus tokios pat sunkios, kaip ir mūsų pirmosios. Per tą laiką ir jie, ir mes patobulėjome, todėl šios rungtynės bus ne tik sunkios, bet ir geresnės kokybės. Visgi, labiausiai tikiuosi savo komandos tobulėjimo. Man tai yra pats svarbiausias dalykas. Taip, kaip žaidžiame, galime nugalėti bet kurią lygos komandą, bet ir bet kuriai pralaimėti. Iš savo komandos tikiuosi brandos ir progreso šiame mokymosi kelyje“, – sakė Mandinho.

Rezultatyviausių žaidėjų viršūnėje su 19 įvarčių esantis Vytautas Lukša tikisi, kad „Dainava“ pasimokė iš pirmųjų tarpusavio rungtynių ir šiose rungtynėse parodys išmoktas pamokas.

„Pirmąsias rungtynes „Akmenei“ pralaimėjome. Tikiuosi, kad išvadas padarėme. Mums bus svarbiausia uždengti Tadą Labuką, kuris pasižymi fizine jėga ir jų puolime yra daugiausiai patirties turintis žaidėjas, jų atakų lyderis. Rungtynės tikrai nebus lengvos, bet, tikiuosi, su kitokia pabaiga nei pirmasis mačas“, – sakė V.Lukša.

Mažeikių VIP – FC „TurboTransfers“ (2021-01-09, 16:15)

Praėjusius metus pralaimėjimu užbaigę Mažeikių VIP, Naujuosius metus pradėjo pergale, kuomet 9:7 nugalėjo „Akmenę“. Po diskvalifikacijų į komandos sudėtį sugrįžę Edgaras Baranauskas ir Tadas Markevičius minėtame mače pelnė po įvartį ir parodė, kad yra svarbi komandos dalis.

Rungtynėse prieš „TurboTransfers“ jie taip pat žais, o VIP prieš vilniečius galvoja tik apie pergalę. „TurboTransfers“ lieka vienintele lygos komanda, kuri dar nelaimėjo nei vienų rungtynių ir su 1 tašku užima paskutinę lygos vietą. Tuo metu VIP turi jau 17 taškų ir yra trečioje pozicijoje.

Nepaisant tokio taškų skirtumo, pirmoji šių komandų tarpusavio dvikova buvo atkakli ir VIP laimėjo tik 5:4.

„Pirmos rungtynės prieš „TurboTransfers“ buvo tikrai nelengvos, komanda turi daug gerų žaidėjų, bet savo žaidimo dar neranda. Sunku pasakyti, kuo skirsis šios rungtynės, bet antrajam ratui prasidėjus, jau galima žiūrėti į turnyrinę lentelę. Manau, kad „TurboTransfers“ tikrai netenkina užimama vieta ir jie bandys padaryti viską, kad iškovotų 3 taškus, bet mums tie 3 taškai taip pat yra labai svarbūs, todėl nusimato dar viena sunki dvikova“, – savo mintimis prieš rungtynes pasidalino rezultatyviausias VIP žaidėjas Edgaras Baranauskas.

„TurboTransfers“ treneris Marijus Rimas nesiryžta prognozuoti rungtynių, bet tai natūralu, matant, kad kol kas komandai sunkiai sekasi rinkti taškus, nors dažnai jie varžovams meta tikrai rimtą iššūkį. Visgi, Vilniaus komandos treneris galvoja, kad šiose rungtynėse greičio bus daugiau nei pirmose jų tarpusavio rungtynėse.

„Šiemet sunku kažką prognozuoti. Radviliškio salėje kažkaip visų rungtynių tempas būna didelis. Abi komandos amžiaus vidurkiu jau nėra jaunos, bet, manau, greičio bus daugiau nei ankstesnėse mūsų rungtynėse“, – komentavo M.Rimas.

Gargždų „Pramogos“ – Kauno „Vytis“ (2021-01-09, 18:30)

Šeštadienio futsalo puotą užbaigs Gargždų „Pramogos“ ir Kauno „Vyčio“ akistata. Principinių varžovų, kurie taip pat varžėsi Baltijos Futsalo lygoje, dvikova visada būna puikus reginys akims. Nors šiemet „Pramogos“ dar nerodo to žaidimo, kurį demonstravo pastaruosius kelis sezonus, ir dėl to turi tik 13 taškų bei užima šeštą vietą, prieš „Vytį“ Gargždų klubas visada žengia su pačiu didžiausiu nori laimėti. Tą jiems buvo pavykę padaryti praėjusiame sezone, bet šiame sezone „Vytis“ juos kartą jau nugalėjo ir tai padarė rezultatu 4:0. Apskritai, „Vytis“ kol kas laimėjo visas 6 žaistas rungtynes ir per jas praleido tik 6 įvarčius (visus juos įmušė „Dainava“).

Visgi „Pramogos“ sieks prisijungti prie „Dainavos“ ir ne tik įmušti į „Vyčio“ vartus, bet pasistengti juos nugalėti.

„Pirmos tarpusavio rungtynės sunkios, rungtynes pralaimėjome per vieną kėlinį. Šią savaitę analizavome „Vyčio“ žaidimą, žiūrėjome pirmąsias tarpusavio rungtynes ir bandysime nekartoti klaidų, kurias tada padarėme. Praėjusiame ture prieš „Radviliškį“ taip pat pralaimėjome, tai atlikome ir tų rungtynių bei klaidų analizę. Tokių klaidų prieš „Vytį“ daryti negalime“, – sakė „Pramogų“ žaidėjas Aurimas Skurdelis.

„Manau, kad „Vytis“ daugiau praleis laiko su kamuoliu, tai reikės susikoncentravus būti gynyboje bei daug komunikuoti tarpusavyje. „Vyčio“ standartai taip pat yra pavojingi, bet jei darysime viską taip, kaip ir treniruotėse, viskas turėtų būti neblogai. Aišku, viską parodys laikas, bet „Vytis“ irgi turi silpnų vietų. Stengsimės žaisti savo žaidimą, išnaudoti keitimus, o kaip viskas pasiseks, parodys šeštadienio vakaras“, – pridūrė A.Skurdelis.

Sunkių rungtynių tikisi ir „Vyčio“ kapitonas Justinas Zagurskas, kuris mano, kad antrose jų tarpusavio rungtynėse Gargždų komanda jau bus geresnės sportinės formos.

„Gargždai visuomet buvo kietas riešutėlis, ne išimtis bus ir dabar. Pirmame rate jų rungtynės prieš mus buvo jiems pirmosios ir jie dar nebuvo pasiekę optimalios sportinės formos. Dabar jie jau yra pajautę futsalo ritmą ir tai manau bus esminis skirtumas šiame mače“, – akcentavo J.Zagurskas.

FA „Šiauliai“ – „Panevėžys-Sportidus“ (2021-01-10, 14:00)

Sekmadienį 11-ojo turo kovas pratęs FA „Šiauliai“ ir „Panevėžys-Sportidus“. Taip turėsime gan unikalų įvyki, kadangi šios dvi komandos pirmąsias tarpusavio rungtynes sužaidė prieš dvi dienas, nes jos dėl COVID-19 buvo nukeltos iš originalios rungtynių datos. Taigi, vos per keturis dienas Šiaulių ir Panevėžio komandos susitiks antrą kartą iš eilės.

Pirmoji jų dvikova trečiadienį buvo labai rezultatyvi ir atkakli, o galiausiai pasibaigė lygiu rezultatu 8:8. Panevėžio komandai tai buvo pirmosios sezono lygiosios ir ji dabar su 7 taškais yra aštunta, o FA „Šiauliai“ turi 15 taškų ir užima penktą vietą. Tiesa, „Sportidus“ dėl koronaviruso yra sužaidusi dvejomis rungtynėmis mažiau.

FA „Šiaulių“ žaidėjas Darius Jankauskas pripažino, kad prieš kelias dienas jie neįvertino „Panevėžys-Sportidus“ komandos, tad šiose rungtynėse viskas bus kitaip.

„Pirmose rungtynėse pakankamai neįvertinome varžovo, todėl buvome skaudžiai nubausti rungtynių pradžioje. Varžovų žaidimas gana paprastas, paremtas dažnu smūgiavimu, atakos konstruojamos keliais perdavimais ir stengiamasi žaidimą perkelti į kitą aikštelės pusę. Šiuos aspektus ir bandysime neutralizuoti kitose rungtynėse“, – sakė D.Jankauskas.

Jonavos „Vikingai“ – ŠSPC „Radviliškis“ (2021-01-10, 16:15)

Vienuolikto turo kovas užbaigs lygoje pirmaujantys Jonavos „Vikingai“ ir pirmuosius taškus skinti pradėjęs ŠSPC „Radviliškis“. Per 2020 metus „Radviliškis“ nebuvo sugebėjęs iškovoti taškų, bet Naujieji metai jiems prasidėjo puikiai. Jau pirmose rungtynėse jie 6:3 nugalėjo Gargždų „Pramogas“, o trečiadienį sužaidė atidėtas rungtynes su „Akmene“ ir sugebėjo sužaisti lygiosiomis 7:7.

Taip „Radviliškis“ ne tik įgavo neblogą pagreitį, bet su 4 taškais pakilo į priešpaskutinę lygos vietą. Kalbant apie jų būsimas rungtynes su „Vikingais“, tai pirmasis tarpusavio mačas pasibaigė „Vikingų“ pergalę, bet tik rezultatu 2:0. Todėl žaidžiantysis „Vikingų“ treneris ir rezultatyviausias komandos žaidėjas (15 įvarčių) Jurijus Jeremejevas pagrįstai tikisi žymiai sunkesnių rungtynių nei pirmoji jų tarpusavio akistata.

„Po pirmųjų „Radviliškio“ komandos rungtynių su mumis, įvyko keli pasikeitimai. Jų sudėtyje per paskutines rungtynes atsirado 5-6 žaidėjai, kurie nežaidė prieš mus, bei ,panašu, kad gerokai sustiprino jų komandą ir tiesiogiai prisidėjo prie jų pelnytų įvarčių. Manau, kad tai juos padaro kur kas didesnio pajėgumo komanda nei, kad buvo čempionato pradžioje. Per paskutinius du turus jie įmušė daugiau įvarčių nei pirmas 6 rungtynes, o tai pasako pakankamai“, – savo įžvalgomis pasidalino J.Jeremejevas.