2021 sausio 09

L.Sendžikas išgelbėjo „Vytį“ nuo pirmųjų prarastų taškų, „Dainava“ ir VIP šventė pergales

Dalintis Facebook

A Lyga

Šeštadienį Lietuvos Optibet lygoje buvo pradėtas 11-asis turas ir sužaistos pirmos trys rungtynės. Alytaus „Dainava“ ir Mažeikių VIP sugebėjo įveikti žemiau turnyrinėje lentelėje esančius varžovus. Tą taip pat padarė Kauno „Vytis“, tačiau jis tik paskutinėmis sekundėmis palaužė Gargždų „Pramogas“.

Pirmose dienos rungtynėse Alytaus „Dainava“ 6:3 nugalėjo „Akmenės“ ekipą. Pralaimėjusi „Akmenė“ šias rungtynes pradėjo gerai ir sugebėjo pirmoji įmušti du įvarčius. 6 minutę Gabrielius Domkus pabėgo nuo varžovų gynėjų ir tiksliai užbaigė ataką, o po minutės greitą išpuolį įvarčiu užbaigė Edvinas Jasaitis.

 

 

Visgi į tai „Dainava“ sureagavo puikiai. Iniciatyvos ėmėsi Vytautas Lukša, kuris per keturias minutes pelnė du puikius įvarčius ir rezultatas tapo lygus.

Visgi „Akmenei“ į pertrauką pavyko išeiti pirmaujant. G.Domkus 19 minutę įmušė dar vieną įvartį ir rezultatas tapo 3:2.

Tačiau antrasis kėlinys „Akmenei“ klostėsi žymiai prasčiau. Komandai daugiau įvarčių įmušti nepavyko, o iniciatyvą perėmė „Dainava“. Jau 22 minutę Paulius Sakalis rezultatą išlygino, o po šešių minučių baudos smūgiu pasižymėjo Žydrūnas Karčemarksas.

Artėjant rungtynėms link pabaigos Titas Vitukynas dar labiau padidino „Dainavos“ persvarą, o „Akmenės“ nuopolį užbaigė P.Sakalis, paskutinę rungtynių minutę perėmęs kamuolį iš varžovų ir pasiuntęs jį per visą aikštę į tuščius vartus.

Antrose rungtynėse „TurboTransfers“ patyrė dar vieną pralaimėjimą, nors ir vėl kibo rimtai į atlapus, bet Mažeikių VIP buvo stipresni ir laimėjo 8:5.

 

 

Tradiciškai „TurboTransfers“ sužaidė pakankamai gerai. Komanda neleido varžovams įmušti greito įvarčio, o patys pirmieji pasižymėjo 12 minutę po tikslaus Luko Tatarūno smūgio.

Tačiau gan greitai VIP rezultatą ne tik išlygino, bet ir įsiveržė į priekį. 15 minutę kamuolys parankiai atšoko Edgarui Baranauskui ir šis pelnė gražų įvartį, o po minutės jau E.Baranauskas asistavo Edgarui Stankevičiui ir VIP įsiveržė į priekį.

Antrajame kėlinyje „TurboTransfers“ dar kurį laiką priešinosi. Komandos greitai apsikeitė įvarčiais, bet „TurboTransfers“ jų pelnė du vienu metu rezultatas tapo 3:3. Tačiau tada VIP atsakė dviem įvarčiais ir taip susikrovė dvejų įvarčių persvarą.

Nors Aurimas Tamaliūnas dar sugebėjo sušvelninti rezultatą, tačiau nuovargis „TurboTransfers“ davė savo ir jie daugiau varžovų pavyti nesugebėjo. Galiausiai VIP gretose dar po įvartį įmušė Tadas Markevičius, E.Baranauskas ir E.Stankevičius ir jau nugalėtojas šiame mače tapo aiškus.

Po Mariaus Butėno įvarčio į savus vartus VIP persvara sumažėjo iki trijų įvarčių, tačiau jie šventė pergalę ir išliko trečioje lygos vietoje.

VIP galėjo pakilti ir į antrą vietą jei Gargždų „Pramogos“ būtų atsilaikiusios prieš Kauno „Vytį“, tačiau Lietuvos čempionai pademonstravo kovotojų charakterį ir paskutinę akimirką išplėšė pergalę rezultatu 2:1.

Kaip jau galima suprasti iš rezultato, rungtynėse dominavo gynyba. „Pramogos“ atidavė varžovams kamuolio kontrolę, tačiau puiki ir sustyguota gynyba „Vyčiui“ neleido surasti kelių prie Gargždų komandos vartų. Nors smūgiu buvo nemažai, bet Gargždų vartininkas gaudė visus kamuolius.

 

 

Negana to, „Pramogos“ po pirmojo kėlinio pirmavo. 16 minutę Aurimas Skurdelis atliko baudos smūgį, tačiau kamuolys lėkė ne į vartus, o į komandos draugą Ernestą Razoną, kuris kūnu nukreipė kamuolį į vartus.

Kurį laiką „Pramogos“ sėkmingai gynėsi ir antrajame kėlinyje, bet 28 minutę „Vytis“ pralaužė ledus. Po Artūro Juchno smūgio, kamuolį į tuščius vartus pasiuntė Artemas Morokhovetsas.

Antro įvarčio „Vytis“ greitai įmušti nesugebėjo ir jau atrodė, kad Kauno komanda praras pirmuosius sezono taškus, bet paskutinę minutę, kilus sumaiščiai prie „Pramogų“ vartų, Lukas Sendžikas buvo pirmasis prie kamuolio ir galingu smūgiu išplėšė savo komandai pergalę, taip neleisdamas „Vyčiui“ prarasti pirmųjų taškų.

Rezultatai:

„Akmenė“ 3 : 6 „Dainava“

6‘ [1 : 0] Gabrielius Domkus

7‘ [2 : 0] Edvinas Jasaitis

9‘ [2 : 1] Vytautas Lukša

13‘ [2 : 2] Vytautas Lukša

19‘ [3 : 2] Gabrielius Domkus

22‘ [3 : 3] Paulius Sakalis

28‘ [3 : 4] Žydrūnas Karčemarskas

35‘ [3 : 5] Titas Vitukynas

40‘ [3 : 6] Paulius Sakalis


Mažeikių VIP 8 : 5 „TurboTransfers“

12‘ [0 : 1] Lukas Tatarūnas

15‘ [1 : 1] Edgaras Baranauskas

16‘ [2 : 1] Edgaras Stankevičius

23‘ [2 : 2] Vaidas Garšvinskas

23‘ [3 : 2] Mantas Rusys

24‘ [3 : 3] Tomas Sirevičius

25‘ [4 : 3] Edgaras Stankevičius

27‘ [5 : 3] Arūnas Šteinas

27‘ [5 : 4] Aurimas Tamaliūnas

28‘ [6 : 4] Tadas Markevičius

38‘ [7 : 4] Edgaras Baranauskas

40‘ [8 : 4] Edgaras Stankevičius

40‘ [8 : 5] Marius Butėnas (į savus vartus)


Gargždų „Pramogos“ 1 : 2 Kauno „Vytis“

16‘ [1 : 0] Ernestas Razonas

28‘ [1 : 1] Artem Morokhovets

40‘ [1 : 2] Lukas Sendžikas