2021 sausio 22

Debiutantais pasipildžiusi Lietuvos salės futbolo rinktinė laikys du kontrolinius testus Nyderlanduose

Dalintis Facebook

Futsal

Lietuvos futsal rinktinė išvyksta į Nyderlandus

Lietuvos nacionalinė salės futbolo rinktinė penktadienį išvyksta į Zeisto miestą Nyderlanduose, kur sausio 25, 26 (pirmadienį, antradienį) dienomis susikaus su šios šalies nacionaline komanda. Ekipos vyriausiasis treneris Jevgenijus Ryvkinas į stovyklą pakvietė 15 kandidatų (12 aikštės žaidėjų ir 3 vartininkus), tarp kurių nebus kapitono Justino Zagursko. Pastarasis prieš pat išvyką patyrė traumą.

„Šios stovyklos pagrindinė priežastis – įvertinti žaidėjų pajėgumą, kai jie yra pačiame čempionato įkarštyje. Su Juodkalnija žaidėme praktiškai neturėdami žaidybinės praktikos. Šįsyk tuo skųstis tikrai negalėsime. Kitas momentas – Lietuvos čempionatas parodė, kad yra vaikinų, į kuriuos anksčiau neatkreipdavome dėmesio, kurių su mumis anksčiau nebuvo, tačiau verti būti nacionalinėje komandoje“, - sakė J.Ryvkinas, omeny turėdamas „Dainavos“ ekipos lyderiu tapusį Vytautą Lukšą ir „Akmenei“ įvarčius štampuojantį Tadą Labuką.

Įdomu tai, kad V.Lukša ir T.Labukas savo karjeras pradėjo vienoje Alytaus futbolo mokyklos grupėje. Vėliau juos likimas suvedė į tuometinius „Trakus“, o dabar ir į salės futbolo nacionalinę rinktinę.

„Be abejo, džiaugiuosi šiuo kvietimu. Atstovauti Lietuvai yra garbė. Laukia nauji iššūkiai ir nauja patirtis“, - sakė V.Lukša, netrukus sulauksiantis 37 – ojo gimtadienio.

„Labai džiaugiuosi dėl šio iškvietimo, nes atstovauti Lietuvos rinktinei man visada buvo didelė garbė“, - sakė T.Labukas.

„Noriu pabrėžti, kad mums labai svarbūs žaidėjai, kurie vasarą galės koncentruotis tik į salės futbolą. Tiek Vytas, tiek Tadas yra milžinišką patirtį turintys žaidėjai, sugebėję aistrą futbolui išsaugoti iki šių dienų. Aš niekada nežiūriu į žaidėjo pasą – aš žiūriu, ar žaidėjas gali sustiprinti komandą, ar ne. Šiuo atveju nusprendžiau, kad jie savo šanso nusipelnė“, - sakė J.Ryvkinas.

Trečiadienio vakare Gargžduose, Radviliškyje ir Kazlų Rūdoje buvo sužaistos trejos futsal LFF taurės rungtynės, kuriose pasirodė ir didžioji dalis nacionalinės ekipos kandidatų. Būtent dėl suspausto tvarkaraščio, rinktinė rinkosi tik ketvirtadienį, o šiandien – išskrenda į Amsterdamą. 

„Galiu pasakyti, kad mums pasisekė, jog turėsime galimybę pasivaržyti su labai greita, techniška ir šiuolaikinį salės futbolą demonstruojančia komanda. Nyderlandų rinktinėje netrūksta natūralizuotų žaidėjų, kurie į žaidimą įneša dar daugiau įvairovės. Be abejo, stengsimės žaisti dėl pergalių, tačiau tuo pačiu suteiksime galimybę pasirodyti visiems“, - pasakojo J.Ryvkinas.

 

Rinktinės kandidatų sąrašas: 

Vartininkai

Ernestas Macenis

Egidijus Žagaras

Žymantas Butkus

 

Aikštės žaidėjai

Mantas Makutunovičius

Albertas Voskunovičius

Artūras Juchno

Lukas Sendžikas

Vladimiras Derendiajevas

Genaras Samsonikas

Vytautas Lukša

Tadas Labukas

Aurimas Skurdelis

Edgaras Baranauskas

Benas Spietinis

Kirilas Levšinas